big ben

Każdy chciałby podróżować za małe pieniądze. Trasa Warszawa-Londyn to jeden z najbardziej obleganych kierunków. Z tanich linii lotniczych korzystają nie tylko miłośnicy przygód, ale również ludzie, którzy muszą przemieszczać się pomiędzy tymi dwoma miastami w celach służbowych. Zatem ile mogą kosztować bilety z Warszawy do Londynu? A także kiedy warto je kupować?

Jak i gdzie znaleźć tanie bilety z Warszawy do Londynu?

Kluczem do znalezienia tanich biletów jest wiedza o tym jak i gdzie ich szukać. Są dwa sposoby. Pierwszy to samodzielne szukanie na stronach niskobudżetowych linii lotniczych (pod warunkiem, że wiemy którzy przewoźnicy do nich należą). Natomiast drugą, znacznie prostszą i szybszą opcją (szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z podróżowaniem) jest korzystanie z wyszukiwarek internetowych, które przedstawią nam ofertę najtańszych linii lotniczych. Na przykład na https://www.esky.pl/tanie-loty/ci/waw/ci/lon/warszawa-londyn pojawią się propozycje tanich biletów lotniczych z Warszawy do Londynu od trzech przewoźników: Ryanaira, Wizz Aira i PLL LOT. Pierwszy kursuje w tym kierunku nawet 3 razy dziennie! Także każdy z nas może dobrać lot pod swój harmonogram dnia.

Nie na wszystkie lotniska Londynu znajdziemy tanie bilety

Zanim zarezerwujemy lot warto zorientować się w które miejsce Londynu chcemy dotrzeć i ile zajmie nam dojazd z lotniska. Mianowicie w tym brytyjskim mieście mieści się aż 6 lotnisk, które są od siebie znacznie oddalone. Tanie bilety znajdziemy tylko na trzy z nich. Jeśli wybierzemy ofertę Ryanaira (która zazwyczaj jest najbardziej korzystna) to wylecimy z Modlina a wylądujemy w Stansted, mieście, które ulokowane jest jakieś 50 km od centrum Londynu. Natomiast liniami Wizz Air lub LOT wyruszymy z warszawskiego Okęcia (Lotniska Chopina), a po lądowaniu znajdziemy się w London Luton lub Heathrow.

Kiedy warto kupować tanie bilety z Warszawy do Londynu?

Najbardziej obleganym przez Polaków miesiącem na londyńskich lotniskach jest luty. To właśnie wtedy kończą się największe promocje w brytyjskich butikach, zresztą kto nie chciałby przylecieć na udany shopping w Primarku! O dziwo i na ten termin można znaleźć mnóstwo tanich biletów. Jednak najlepszym czasem na szukanie lotniczych promocji jest okres między październikiem a styczniem, to właśnie wtedy tani przewoźnicy oferują loty w najkorzystniejszych cenach. Jest to termin, kiedy warto szukać tanich biletów, jednak sam lot proponuję zaplanować na luty lub marzec, wtedy mamy szansę trafić na ładną pogodę (co w Anglii bywa trudne). Ważne to także unikać wszelkich świąt i weekendów, ceny biletów potrafią wtedy diametralnie wzrosnąć. Dlatego najlepszym terminem na podróż z Warszawy do Londynu jest wtorek lub środa, kiedy podróżuje najmniej ludzi. Ponadto wartość biletu lotniczego zmienia się z każdą minutą, a nawet sekundą, a do tego wejściówki są ograniczone ilościowo. Dlatego na te najtańsze mają szansę tylko nieliczni i najwytrwalsi poszukiwacze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *