Mameido Kendo Cup 2024 w Warszawie

Mameido Kendo Cup 2024 w Warszawie

7 maja 2024 0 przez Agata

11-12 maja 2024 roku Warszawa będzie gościć drugą edycję Mameido Kendo Cup – prestiżowego międzynarodowego turnieju kendo. Wydarzenie to odbędzie się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i przyciągnie uwagę kendoistów z całego świata. Jedną z głównych innowacji tegorocznego turnieju będzie zastosowanie systemu szwajcarskiego, który zapewni każdemu uczestnikowi równą liczbę rund walki. Oczekuje się udziału 200 zawodników z 20 krajów, co przełoży się na ponad 1200 pojedynków podczas dwudniowej rywalizacji.

Warszawski Klub Kendo, jako główny organizator turnieju, wprowadza również innowacyjny system zarządzania walkami za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Dzięki niej zawodnicy będą mogli sprawdzić szczegóły swoich pojedynków, takie jak miejsce walki, przeciwnik, kolejność oraz stronę, na której wystartują. Każdy uczestnik otrzyma także własną szarfę turniejową z logo Mameido Cup, którą będzie mógł zatrzymać na pamiątkę.

Aby zapewnić wyrównany poziom rywalizacji, pary zawodników do kolejnych rund będą dobierane na podstawie analizy wyników poprzednich pojedynków. Zwycięzcy zmierzą się z innymi zwycięzcami, podczas gdy przegrani będą mieli okazję poprawić swój wynik w rankingu, rywalizując z innymi zawodnikami, którzy również doświadczyli porażki.

Mameido Kendo Cup 2024 nie tylko będzie doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności w kendo, ale także do spotkania i wymiany doświadczeń z miłośnikami tego coraz bardziej popularnego sportu. Po zakończeniu turnieju uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w imprezie podsumowującej całe wydarzenie.