Medycyna chińska – co warto o niej wiedzieć?

Medycyna chińska – co warto o niej wiedzieć?

21 lutego 2022 0 przez Redakcja

Tradycyjna medycyna chińska to z pewnością ciekawa alternatywa dla współczesnych metod leczenia, która często zawodzą. Mamy coraz bardziej schorowane społeczeństwo. Cierpimy nie tylko na alergie, egzemy i nietolerancje pokarmowe. Przy obecnym rozwoju nowoczesnych metod leczenia paradoksalnie mamy coraz bardziej schorowane społeczeństwo.

Plaga chorób cywilizacyjnych

Coraz więcej młodych ludzi choruje na choroby zapalne jak miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca. Ustawiamy się w kolejkach do specjalistów, przyjmujemy coraz większe ilości chemicznych leków, a nadal nie jesteśmy wyleczeni. Leki które przyjmujmy często nie leczą przyczyny choroby, a jedynie jej objawy, stąd też droga do wyleczenia jest długa i często nie ma końca.

Gdzie upatrywać porażki, czy jesteśmy jej winni sami? Tak naprawdę na nasze zdrowie wpływ ma środowisko w jakim żyjemy, żywność którą spożywamy i nawyki które mamy na co dzień. Sięgając odruchowo po szybkie, bezwartościowe pokarmy nie mamy szansy na pełne wyleczenie, coraz bardziej pogrążając swoje ciało. Ogromne znaczenia mają też nasze relacje rodzinne i społeczne. Tyle się mówi na temat redukcji stresu, nie sposób go jednak uniknąć we współczesnym świecie. Natomiast techniki redukcji stresu są nadal znane tylko wąskiemu gronu.

Remedium na choroby, powrót do natury

Od czego zacząć, jak zwykle od powrotu do natury. Dawne, tradycyjne metody leczenia były niejednokrotnie bardziej skuteczne, a przy tym nie dawały skutków ubocznych co leki chemiczne. W roślinach i ziołach drzemie ogromna moc, aby ją wykorzystać warto skorzystać z pomocy specjalisty: Noah Defu Gabinet Medycyny Chińskiej Warszawa Puławska 39. Nie warto podejmować leczenia na własną rękę, tym bardziej jeśli już mamy jakieś poważne schorzenie i przyjmujmy inne leki. Medycyna chińska daje nam nowe spojrzenie na człowieka jako na całość. Nie patrzymy już na każdy organ oddzielnie, bo przecież jesteśmy całością. Kim naprawdę jesteśmy i czego potrzebuje nasze ciało? Zaczynając od żywienia, a kończąc na potrzebach emocjonalnych. Pomocne jest rozróżnienie pięciu żywiołów: Drewno, Ogień, Ziemia, Metal, Woda, do którego zaliczamy się my? Sprecyzowanie do jakiego żywiołu przynależymy pomoże nam określić nasze podstawowe potrzeby żywieniowe, emocjonalne, fizyczne itd. Niektórzy z nas mogą mieć cechy na pograniczu żywiołów, ale jak to rozpoznać? Specjalista może wykonać szczegółowe testy, ale możemy to zrobić także sami. Żyjąc w zgodzie z zasadami naszego żywiołu możemy uniknąć nie tylko wielu problemów zdrowotnych, ale też lepiej zrozumiemy nasze potrzeby i poradzimy sobie łatwiej ze stresem np. stosując techniki oddechowe i medytację.

Jakie metody leczenia oferuje?

Przywykliśmy do szybkich metod leczenia, które oferuje nam tradycyjny zachodni model medycyny. Parę pigułek i po problemie, lecz gdy nie zostaje usunięta przyczyna choroby, nie jesteśmy tak naprawdę wyleczeni. Prędzej czy później dolegliwości wracają, a my potrzebujemy coraz więcej tabletek. Leczenie tradycyjne daje nadzieję na całkowity powrót do zdrowia, skupiając się na przywróceniu równowagi energii biologicznej. Kluczowe staje się odzyskanie homeostazy duchowo-cielesnej. Uzyskanie tego efektu staje się możliwe dzięki wykorzystaniu akupunktury, masażu, akupresury, które działają na poszczególne partie ciała i narządy człowieka. Wielu lekarzy medycyny chińskiej to znakomici specjaliści zarówno chorób dziecięcych, jak i wieku dorosłego, posiadający szeroką wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu. Naturalna medycyna od stuleci bazuje na ziołolecznictwie. Chińczycy od tysięcy lat nadal dopracowują technikę przygotowywania leków roślinnych, doskonalą metody uprawy ziół, ich fermentacji, suszenia i prażenia. Pisząc o medycynie Dalekiego Wschodu nie sposób pominąć właściwości leczniczych grzybów reishi. Traktowane są one jako lekarstwo praktycznie na wszystko, także na raka. Niektóre z tych właściwości potwierdzone zostały badaniami naukowymi. Wynika z nich, że grzyby te m.in. mogą wspomóc walkę z nowotworem i poprawiają odporność.