medycyna estetyczna

Zmarszczki to zmora wielu kobiet. Są jednak skuteczne sposoby na to, aby się ich pozbyć – najlepsze efekty daje medycyna estetyczna.

Upływający czas odciska swoje piętno na każdej osobie – na niektórych prędzej, na innych później. Pierwszymi objawami starzenia są zmarszczki, które widoczne są na twarzy. Można im zapobiegać, a także można je likwidować. Gdy chodzi o skuteczne efekty, najlepszym wyborem jest medycyna estetyczna i oferowane przez nią zabiegi.

Czym jest medycyna estetyczna?

Pod pojęciem medycyny estetycznej znajduje się dziedzina medycyny, która skoncentrowana jest na wyglądzie pacjentów. Jej głównym celem jest redukcja niedoskonałości skóry twarzy oraz ciała, a tym samym poprawa samopoczucia pacjenta.

Obecnie zabiegi medycyny estetycznej dostępne są także w wielu gabinetach działających w Polsce. Dzięki bogatej gamie urządzeń, narzędzi oraz preparatów pozwalają na uzyskanie tak dobrych efektów bez wysokiego ryzyka.

Medycyna estetyczna lokuje się dzięki temu pomiędzy zabiegami kosmetycznymi a chirurgią plastyczną. Zapewnia tak atrakcyjne wyniki, ale przy tym nie wiąże się z wysokim ryzykiem skutków ubocznych.

Medycyna estetyczna – profilaktyka i walka ze zmarszczkami

W gabinetach medycyny estetycznej można korzystać z wielu różnych zabiegów skoncentrowanych na różnych problemach skórnych. Wśród nich największą popularnością cieszą się zabiegi polegające na profilaktyce i walce ze zmarszczkami.

Medycyna estetyczna bardzo dobrze radzi sobie zarówno ze zmarszczkami będącymi wynikiem naturalnych procesów starzeniowych, jak również z tymi, które mają pochodzenie mimiczne, czyli związane są z ruchem mięśni twarzy.

Zabiegi pozwalają również na poprawę stanu skóry i zapobiegają przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek – dzięki temu może ona pozostać gładka i promienna na dłużej.

Najczęściej stosowane zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki:

  • redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym
  • wygładzanie zmarszczek botoksem
  • stosowanie lasera frakcyjnego CO2

Dobór odpowiedniego rodzaju zabiegu jest zależny od rodzaju zmarszczek, ich umiejscowienia, głębokości, dlatego też lekarz medycyny estetycznej może dobrać takie rozwiązanie, które pozwoli na uzyskanie najlepszych rezultatów.

Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalny związek występujący w ciele człowieka – głównie w skórze. Jego głównym zadaniem jest nawilżanie skóry i zapewnienie jej właściwej elastyczności oraz jędrności. Niestety, z czasem ilość tego związku maleje, co prowadzi do nadmiernej suchości skóry, jej zwiotczenia i pojawienia się zmarszczek.

Medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy jako naturalny wypełniacz. Jego głównym zadaniem jest w tym przypadku wypełnienia zmarszczki od wewnątrz i nadanie skórze większej objętości. Związek wstrzykiwany jest bezpośrednio w odpowiednich miejscach z użyciem cienkich igieł.

Kwas hialuronowy sprawdza się w przypadku zmarszczek będących efektem starzenia się skóry. Działa od razu i jego efekty utrzymują się na ogół przez 6-12 miesięcy. Po tym czasie zabieg może być wykonany ponownie.

Wygładzanie zmarszczek botoksem

Do redukcji zmarszczek służy także botox – toksyna botulinowa. W tym przypadku medycyna estetyczna służy pomocą osobom mającym problem ze zmarszczkami mimicznymi.

Botox powoduje zablokowanie przewodnictwa pomiędzy nerwami a mięśniami, a tym samym pozwala na wygładzenie zmarszczek pochodzenia mimicznego.

Aplikacja botoksu jest podobna jak w przypadku kwasu hialuronowego, czyli jest on wstrzykiwany we właściwe punkty twarzy, na przykład na czole, wokół oczu. Pełny efekt widoczny jest po 7-14 dniach i utrzymuje się 3-6 miesięcy. Potem zabieg można wykonać następny raz.

Stosowanie lasera frakcyjnego CO2

Zmarszczki można redukować też zabiegami laserowymi. Światło lasera docierające do głębi skóry wspiera jej regenerację, zwiększa napięcie i redukuje niedoskonałości.

Do skorzystania z zabiegów zaprasza Akademia Medycyny Estetycznej z Warszawy. Swoim klientom zapewnia pełną i profesjonalną obsługę w przystępnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *