Balustrada kuta, wewnętrzna,balustrada na schody

Szukasz balustrad, które nie tylko będą trwałe, ale również estetyczne? Zamów je w zakładzie specjalizującym się w metaloplastyce!

Balustrady montowane są przy schodach oraz balkonach i tarasach. Mają na celu nie tylko zabezpieczenie użytkowników przed ryzykiem upadku, ale również pełnią rolę estetyczną, nadając budynkom oryginalny wygląd. Gdy liczy się efekt, doskonałym wyborem będzie metaloplastyka – balustrady wykonane na indywidualne zamówienie przez utalentowanych rzemieślników.

Czym dokładnie jest metaloplastyka? Jak prezentują się balustrady tworzone przez rzemieślników specjalizujących się w tej dziedzinie? Jakie są ich najważniejsze zalety? W końcu, gdzie można je zamówić? Sprawdź teraz!

Metaloplastyka – sztuka tworzenia wyjątkowych przedmiotów z metalu

Terminem „metaloplastyka” określa się dziedzinę twórczości, która dotyczy wytwarzania artystycznych przedmiotów z metalu. Mogą być to zarówno przedmioty użytkowe, jak również dekoracyjne.

Według niektórych definicji metaloplastyka odnosi się do kształtowania metali metodami na zimno, czyli ślusarstwa artystycznego. W pojęciu szerszym odnosi się ona także do kowalstwa artystycznego, czyli do obróbki metali na ciepło.

Specjaliści w dziedzinie metaloplastyki mogą wykonać dla swoich klientów różnorodne przedmioty zarówno w stylu klasycznym, jak również nowoczesnym.

Wśród przedmiotów często zamawianych w zakładach metaloplastycznych znajdują się również balustrady, w tym balustrady schodowe, tarasowe oraz balkonowe. To doskonała alternatywa dla gotowych komponentów, które można kupić w sklepach!

Dlaczego warto wybrać balustradę wykonaną na zamówienie?

Balustrada wykonana technikami metaloplastyki albo kowalstwa artystycznego może prezentować się naprawdę wspaniale. To idealna propozycja dla osób, które chciałyby ozdobić swój dom jedynymi w swoim rodzaju elementami, które mogą być także stworzone według własnego pomysłu.

Zakłady wytwarzające balustrady na zamówienie są w stanie zapewnić swoim klientom pełną obsługę w zakresie projektowania, wykonawstwa oraz montażu tych komponentów. Głównym celem jest zadowolenie zamawiającego, dlatego też może on liczyć na pełną pomoc w realizacji swoich koncepcji – nawet tych nietypowych.

Oczywiście, można wzorować się również na katalogach zakładów metaloplastycznych lub też na fotografiach, które można znaleźć w internecie. Tutaj możliwości są nieograniczone!

Najważniejsze zalety balustrad na zamówienie:

  • oryginalny wygląd – możliwość zamówienia elementów innych niż wszystkie
  • do każdej aranżacji – balustrady mogą być wykonane w stylu klasycznym lub nowoczesnym
  • wyjątkowa trwałość – ręczne wykonanie z najlepszych materiałów gwarantuje trwałość na lata, elementy przeznaczone na zewnątrz są odpowiednio zabezpieczane przed czynnikami pogodowymi
  • indywidualne dopasowanie – balustrady tworzone są na wymiar, dlatego pasują perfekcyjnie

Gdzie można zamówić oryginalne balustrady?

Aktualnie metaloplastyka oraz kowalstwo artystyczne znów wracają do łask po latach mniejszego zainteresowania tymi technikami. W dobie, gdy gotowe balustrady można kupić w każdym markecie budowlanym, klienci znów poszukują niebanalnych, tworzonych na zamówienie elementów wykończeniowych.

Usługi w zakresie metaloplastyki oferuje firma Efekt-Metal, która posiada oddziały w Brześciu Kujawskim, Warszawie oraz Wrocławiu. W jej ofercie znajduje się szeroka gama usług metaloplastycznych i w ramach kowalstwa artystycznego, które pozwalają także na stworzenie niebanalnych balustrad zewnętrznych i wewnętrznych.

Firma stosuje szeroką gamę materiałów, w tym stal, mosiądz, brąz czy miedź, a także nowoczesne materiały wykończeniowe – złocenia, srebrzenia, farby metaliczne, powłoki galwaniczne, techniki starzeni materiału. Balustrady Efekt-Metal mogą być także wykończone eleganckimi detalami – kamieniami szlachetnymi, ozdobami z metali szlachetnych czy szkłem i kryształami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *