wola

Warszawa pod względem mieszkaniowym jest miejscem, gdzie wciąż popyt przewyższa podaż. Każdego roku buduje się tysiące lokali mieszkaniowych, nowych bloków, osiedli i domów jednak mimo to wciąż rynek nie jest zaspokojony, a chętnych na posiadanie własnego mieszkania w Stolicy przybywa. Rosną też ceny ku uciesze deweloperów (kupujących już niekoniecznie). Tak duży popyt jest efektem dużej migracji do Warszawy, która postępuje każdego roku przyciągając tu nowych mieszkańców z innych miejsc w Polsce i nie tylko. Nic dziwnego, że ludzie chcą się osiedlać w Warszawie, wszak to miasto ma wiele zalet o czym pisaliśmy m.in tutaj. Jakiego rodzaju mieszkania cieszą się jednak największą popularnością wśród mieszkańców Warszawy? Portal mieszkaniowy RynekPierwotny.pl postanowił przeanalizować rynek mieszkaniowy w Warszawie w 2018 roku i oto wnioski prowadzące z tej analizy.

Mieszkania w Warszawie – jakie najchętniej wybierają Warszawiacy?

Zacznijmy od liczby pokoi, które interesują Warszawiaków. Użytkownicy RynekPierwotny.pl najczęściej szukali mieszkań 2 pokojowych (33,7% wyszukań), później 3 pokojowych (32,2%) i 4 pokojowych (20,2% użytkowników). popularne kawalerki to wybór tylko 9,3 procent osób.

Jak to wygląda natomiast w kwestii metrażu? Najwięcej bo 26,3% osób najchętniej wyszukiwało mieszkania o powierzchni od 35 do 50 metrów kwadratowych. Najrzadziej, bo tylko 4,5% osób poszukiwało w 2018 roku mieszkania do 25 metrów. Oznacza to, że Warszawiacy chętnie wynajmują małe mieszkania ale kupować wolą większe.

Oczywiście poza liczbą pokoi i metrażem istotna jest również lokalizacja mieszkania, które zamierzamy kupić. Im bliżej centrum miasta tym drożej zapłacimy za metr więc ostateczny wybór mieszkania to zwykle wypadkowa naszych oczekiwań i możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *