Mistrzowie Świata z Kairu komentują swój sukces

Mistrzowie Świata z Kairu komentują swój sukces

27 października 2022 0 przez Redakcja

W tym roku, na Mistrzostwach Świata w Kairze, dominujemy w karabinie na dystansie 300 metrów. Złoto zdobył właśnie duet: Karolina Kowalczyk, Tomasz Bartnik w konkurencji karabin 3 postawy MIX, a jakże… na dystansie 300 metrów. Bartnik już jest podwójnym wicemistrzem świata z tegorocznych mistrzostw.

Patrząc na przebieg dotychczasowych startów indywidualnych polskich zawodników na innych zawodach międzynarodowych można było spodziewać się takiego ustawienia w Kairze: Bartnik, Kowalczyk.

– Ten sezon jest najlepszy w całej mojej karierze – podkreśla Karolina Kowalczyk, od 20 lat zawodniczka Śląska Wrocław. – Mistrzostwa Europy z trzema medalami, Mistrzostwa Polski ze srebrnym medalem w trzech postawach indywidualnie. No i teraz złoto! Wreszcie, bo do tej pory na Mistrzostwach Świata było blisko medali, ale… zawsze czegoś brakowało, by stanąć na podium. Wreszcie się udało!

– Byliśmy dzisiaj w super dyspozycji – dodaje Tomasz Bartnik z Legii Warszawa. W meczu o złoto, w karabinie 3 postawy 300m MIX, Polacy wygrali z fińskim duetem: Henną Viljanen i Aleksim Leppą dużą różnicą punktów 17:3. Trzecie miejsce zdobyli Austriacy: Olivia Hofmann, Bernhard Pickl.

Polski duet mistrzów dobrał Paweł Pietruk (Kaliber Białystok). To młody trener, który dopiero w tym roku zaczął pracę z zawodnikami polskiej kadry narodowej.

– Kluczowe mogło być to, że dobrze dobraliśmy sobie postawy, z których każdy z nas strzelał – dodaje mistrz świata z Legii Warszawa. – Na pewno pomogło nam to w finale. Przy takiej dyspozycji i walce do końca zawsze będzie dobrze. Niezależnie od wyniku.

I było, przez cały dzień. Bo Tomasz Bartnik tego samego dnia – tylko kilka godzin wcześniej – zdobył drugi tytuł wicemistrza świata. Tym razem w konkurencji karabinowej rozgrywanej w pozycji leżącej na dystansie 300 metrów. Pierwsze srebro wywalczył w weekend (w karabinie na 50 metrów z trzech postaw). To olimpijska konkurencja, więc Bartnik jednocześnie zdobył olimpijską kwalifikację na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

Informacja prasowa