warszawa

Zobacz, gdzie odbywają się najciekawsze imprezy cykliczne w Warszawie. Piszemy nie tylko o samej scenie klubowej, ale też wydarzeniach, które pozwalają odpocząć po weekendzie wypełnionym tańcem.

Ciche disco i energetyczna muzyka w Instytucie Energetyki

Regularnie co kilka miesięcy odbywają się w Warszawie imprezy cykliczne z muzyką elektroniczną w Instytucie Energetyki. Najbliższą okazją do tego, żeby potańczyć do rana będzie piątek i sobota 27 i 28 września. Kup bilet on-line lub zobacz, jakie jeszcze imprezy w Warszawie z muzyką klubową odbywają się tej jesieni.

Warto szukać też informacji o Silent Disco. To już sławne warszawskie imprezy cykliczne, podczas których każdy bawi się do jednej z trzech ścieżek dźwiękowych. Wybrana muzyka płynie z kolorowych słuchawek, a kolory pozwalają znaleźć innych uczestników, którzy też tańczą w tym samym rytmie. To oryginalny sposób na zabawę ze znajomymi, ale przede wszystkim rozwiązanie problemu zakłócania ciszy nocnej. W ramach Silent Disco odbywały się już w Warszawie imprezy cykliczne na placu Defilad czy Bulwarach Wiślanych. Było to możliwe, bo muzyka nie przeszkadza nikomu z otoczenia, gdyż każdy słyszał ją na słuchawkach.

Inne pomysły na spędzenie wieczorów

Lżejsze brzmienia klubowe to główny element imprez z cyklu Światło. Odbywały się już w klubie K55 i Chmury, za każdym razem czerpiąc inspirację z klimatu tych wnętrz. Nie jest jeszcze potwierdzone, kiedy odbędzie się kolejna edycja. Warto śledzić portale o muzyce klubowej, by nie przegapić tego wydarzenia.

Jednak cykliczne imprezy w Warszawie to nie tylko muzyka elektroniczna w tanecznym wydaniu. Co roku odbywa się tu festiwal Warszawska Jesień, podczas którego można posłuchać współczesnych brzmień we wnętrzach filharmonii czy sal koncertowych. To sposób na kulturalne spędzenie wieczoru, a przy okazji można poznać najnowsze tendencje w światowej muzyce elektronicznej. Tegoroczna edycja zakończy się 28 września.

muzyka

Imprezy cykliczne w niedzielę i poniedziałek

Dużą zaletą Warszawy jest to, że imprezy odbywają się nawet wtedy, gdy inne miasta wieczorami pustoszeją. W słynnym klubie Luzztra co poniedziałek odbywa się warszawska impreza cykliczna z muzyką minimal. To raczej coś dla osób, które chcą odpocząć po weekendzie, ale nie mogą sobie odmówić wizyty w klubie.

Również niedziele można spędzić z muzyką, i to zupełnie za darmo. Zapewniają to Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich, które od lat odbywają się w ostatni dzień tygodnia o 12:00 i 16:00. Wstęp nic nie kosztuje, ale warto przyjść trochę wcześniej, by zarezerwować sobie wygodne miejsce. Muzyki można słuchać na żywo w parku, siedząc na trawie lub ustawionych ławkach. Koncerty Chopinowskiej to warszawska impreza cykliczna, która udowadnia, że kontakt z muzyką klasyczną nie musi być czymś ekskluzywnym i niedostępnym. To tylko kilka z imprez cyklicznych, jakie odbywają się w Warszawie. Na niektóre z nich można trafić co tydzień; na inne trzeba czekać, bo odbywają się tylko raz w roku.

Opublikowano w kategorii: Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *