Najciekawsze miejsca w Śródmieściu

Najciekawsze miejsca w Śródmieściu

12 listopada 2019 0 przez Redakcja

Dzielnica Śródmieście to jedna z najbardziej znanych części stolicy. Mówi się o niej, że jest sercem Warszawy. Lewobrzeżna część miasta jest świetnie skomunikowana z pozostałymi. To dobra wiadomość dla tych, którzy nie lubią stać w korkach. Mieszkania w Śródmieściu są stosunkowo drogie, ale rozwinięta infrastruktura handlowo–usługowa wszystko rekompensuje. Oprócz biurowców, galerii handlowych i lokali gastronomicznych, w najstarszej części miasta znajduje się wiele zabytków. Jakie ciekawe miejsca skrywa w sobie dzielnica Śródmieście?

Dzielnica Śródmieście – monumentalne budynki

Dzielnica Śródmieście słynie z zabytków. Jednym z nich jest Zamek Królewski, który dokładniej mieści się przy placu Zamkowym. Budynek pierwotnie był rezydencją książąt mazowieckich, natomiast dziś pełni już tylko funkcje muzealne. To właśnie w tym zamku przechowywane są insygnia królewskie Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz słynna urna z sercem generała Tadeusza Kościuszki. Posiadacze mieszkania w Śródmieściu koniecznie powinni odwiedzić Muzeum Narodowe w Warszawie, które jest jednym z największych na terenie całego kraju. Obojętnie nie można przejść także obok Muzeum Historii Żydów Polskich, które znajduje się na Muranowie.

Chcesz kupić mieszkanie w tej okolicy? Sprawdź oferty mieszkań na sprzedaż w Śródmieściu.

Warszawa to przede wszystkim piękna architektura. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków nie tylko w Śródmieściu, ale i w całej stolicy jest Pałac Kultury i Nauki. Gmach znajdujący się na placu Defilad jest najwyższym budynkiem w Polsce. Przed jego głównym wejściem umiejscowione zostały dwie rzeźby. Jedna przedstawia Adama Mickiewicza, zaś druga Mikołaja Kopernika. Znajdujące się na szczycie Pałacu Kultury i Nauki wieża i zegar wywołują na przechodniach ogromne wrażenie szczególnie w ciągu dnia, chociaż cały gmach imponująco wygląda także w nocy, kiedy jest podświetlony.

Dzielnica Śródmieście spodoba się także miłośnikom bardziej nowoczesnych form. Na ulicy Emilii Plater znajdujące się Warszawskie Centrum Finansowe. Wieżowiec ma ponad 140 metrów wysokości, a wierzchołek jego iglicy sięga aż 165 metra. Widok tak monumentalnych budynków zapiera dech w piersiach. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zakup mieszkania w Śródmieściu.

Mieszkania w Śródmieściu, czyli życie wśród zieleni

Chociaż mogłoby się wydawać, że dzielnica Śródmieście to głównie biurowce i centra usługowo-handlowe, w cale tak nie jest. W lewobrzeżnej części miasta znajduje się mnóstwo parków, a w tym Łazienki Królewskie. Kompleks pałacowo-ogrodowy zajmuje w sumie ponad 75 hektarów. Spacer po parku pochłania kilka godzin, dlatego posiadacze mieszkania w Śródmieściu wybierają się tam głównie w weekendy.

Urokliwym miejscem na terenie Łazienek jest Pałac na Wyspie oraz Amfiteatr. Imponujące są też same alejki, wzdłuż których rosną przepiękne rododendrony. Otaczająca zieleń sprawia, że dzielnica Śródmieście to świetne miejsce na odpoczynek. Bliskie sąsiedztwo Łazienek Królewskich to niewątpliwie jeden z największych atutów mieszkania w Śródmieściu. Chociaż, warto wybrać się także do Ogrodu Krasińskich oraz do Dolinki Szwajcarskiej.

Materiał przygotowany we współpracy z portalem GetHome.pl.