Najciekawsze wydarzenia muzyczne na początku roku w Warszawie

Najciekawsze wydarzenia muzyczne na początku roku w Warszawie

18 grudnia 2019 0 przez Redakcja

Choć u schyłku roku większość planuje szczegółowo Święta Bożego Narodzenia, a następnie obchody Sylwestra, to warto też zastanowić się nad początkiem roku. Nowy Rok sprzyja postanowieniom – dlaczego jedno z nich nie miałoby brzmieć „więcej imprez muzycznych”? W realizacji pomogą propozycje najciekawszych eventów na początku roku w Warszawie. Oto gdzie warto bywać.

Nie tylko aktor

Na początek występ artysty, który znany jest nie tylko jako artysta muzyczny, ale także jako aktor. Mowa o Michale Malarkey’u pochodzącym z Libanu, zaczynającym swoją karierę na deskach teatrów londyńskich. Następnie zadebiutował na dużym ekranie występując w filmie „Good morning Rachel”. Popularność przyniosła mu jednak rola w popularnym serialu „Pamiętniki wampirów”, w którym wcielił się w rolę Enzo, jedną z najważniejszych postaci tej produkcji.

Tym razem Michael Malarkey występuje nie jako aktor, a muzyk. Już 24 stycznia w warszawskim klubie Proxima pojawi się, by oczarować fanów swoimi dźwiękami. Artysta nie tylko śpiewa, ale i gra na gitarze. Jego ostatni koncert okazał się sukcesem, a bilety zostały szybko wyprzedane. Fani artysty mają szansę usłyszeć go w stolicy raz jeszcze. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://rytmy.pl/wydarzenia/warszawa/.

najciekawszekoncertymuzykialternatywnejtejjesieni2

Warszawskie Bakajlando

Dzień po występie amerykańskiego artysty przyjdzie czas na całkowitą zmianę klimatu i warszawskie Bakajlando. 25 stycznia warszawski klub ISKRA Pole Mokotowskie stanie się na jeden wieczór prawdziwym królestwem rapu. Wszystko za sprawą Bakajlando, czyli występu Wiśnia Bakajoko oraz jego gości. Wiśnia Bakajoko jest lubelskim raperem pochodzącym z Bronowic, który w ostatnim czasie wydał swój debiutancki krążek zatytułowany „Witam w moim świecie”. Jego album to typowo tradycyjny uliczny rap, który urzeka słuchaczy. Bakajlando to natomiast wyjątkowy event, który prezentuje nie tylko twórczość Wiśni Bakajoko, ale i jego gości. W Warszawie prócz rapera pojawi się Eldorado, Areczek PRG & Robson Pro oraz EKU. Każdy fan rapu znajdzie na tym evencie coś dla siebie.

hip-hop4

James Arthur w klubie Stodoła

30 stycznia w klubie Stodoła pojawi się artysta znany na całym świecie. James Arthur znany jest z hitów „Say you won’t let go”, „Naked”, „Impossible” czy „Recovery” i Polskę odwiedzi w ramach trasy koncertowej „The YOU Tour”. Artysta wydał swój trzeci album w październiku 2019 roku i ukazały się na nim takie kawałki jak wspomniane wcześniej „Naked”, ale i „Falling like the stars” oraz „Empty Space”. To jak dotąd najbardziej odważny i różnorodny album Jamesa.

Artysta zasłynął dzięki udziałowi w brytyjskiej edycji The X Factor. Jego kawałek „Say you won’t let go” osiągnął ponad miliard odtworzeń na platformie Spotify, a wokalista sprzedał już ponad 25 milionów płyt na całym świecie. Jest to artysta nie tylko niezwykle popularny, ale i utalentowany, uwodzący swym nietuzinkowym wokalem. Warto przekonać się o tym na żywo już wkrótce.