Najdłuższa ulica w Warszawie

Najdłuższa ulica w Warszawie

22 kwietnia 2020 Komentarze przez Redakcja

Warszawa to miasto, które nieustannie się zmienia i rozbudowuje. Obecnie nie jest ona już taka sama, jak była jeszcze dwa lub trzy lata temu. Dynamizm wpisany jest w naturę miast stołecznego. Nieustannie przybywają tu nowi mieszkańcy, a inni natomiast wyprowadzają się dalej podbijać świat. Dzięki Warszawie zyskują odwagę, nabywają charakteru i odporności na niepowodzenia. Przyobleczeni w takie czynniki mogą ruszać dalej. Warszawa to miasto, które się kocha i nienawidzi, bo jak żadne inne potrafi zachęcić, docenić, ale i stłamsić, pozbawić złudzeń. Ludzie, którzy tutaj przebywają, mają realne zestawienie wyobrażeń z rzeczywistości. Jedno jest jednak pewne, niezależnie od tego, jakie ktoś ma doświadczenia z Warszawą warto je po prostu mieć. Warszawa to dobra nauczycielka życia. Warto od niej zacząć swoją drogą, gdyż będąc tutaj, nie boisz się już być w żadnym innym miejscu. Zyskujesz apetyt na świat!
Istnieje wiele ciekawych informacji o Warszawie, gdyż jak każde miejsce kryje ona wiele tajemnic. Jedną z nich jest informacja dotycząca najdłuższej ulicy w mieście. Zgodnie z powszechną opinią często wymienia się Aleje Jerozolimskie, a także ulicę Marszałkowską. Jednakże w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Dowiedz się, jaka ulica jest najdłuższa w stolicy.

Która ulica w Warszawie jest najdłuższa?

Mieszkańcy Warszawy bardzo często wskazują, że najdłuższą ulicą w stolicy jest Marszałkowska i Aleje Jerozolimskie. Prawda może być dla niektórych osób bardzo dużym zaskoczeniem. Najdłuższą ulicą jest Wał Miedzeszyński. Jej długość wynosi około 14,5 kilometra. Na drugim miejscu plasuje się ulica Puławska. Jest ona od niej krótsza o ponad dwa kilometry. Interesujące jest to, że pierwsza z nich jest nie tylko najdłuższa w Warszawie, ale także w całej Polsce. Trzecie miejsca zajmuje jedna ze wskazywanych przez mieszkańców. Są to Aleje Jerozolimskie. Długość tej ulicy wynosi 11,9 kilometrów. Natomiast Marszałkowska jest dopiero na 51 pozycji (3,4 km). Warszawa jest niezwykle interesującym miejscem, które kryje w sobie jeszcze wiele ciekawostek.

Zobacz też: