Najtańsze dzielnice stolicy — ranking

Najtańsze dzielnice stolicy — ranking

12 października 2021 0 przez Redakcja

Warszawa znana jest z wysokich cen nieruchomości i kosztów życia. Istnieją jednak dzielnice, w których możesz kupić własne mieszkanie znacznie taniej. Przedstawiamy ranking najtańszych dzielnic stolicy i zwracamy uwagę, jakie czynniki wpływają na ceny mieszkań.

Mieszkanie w Warszawie to spory wydatek. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 12 486 zł. Do wysokich cen mieszkań przyczynia się niesłabnący napływ nowych mieszkańców, ogromny popyt oraz coraz mniejsza ilość działek budowlanych. Do najdroższych dzielnic nalezą tradycyjnie Śródmieście, Żoliborz oraz popularny Mokotów. Wśród 18 dzielnic Warszawy znajdują się także nieco tańsze adresy. Przedstawiamy ranking najtańszych dzielnic Warszawy.

Bemowo

Bemowo jest jedną z dzielnic środka. Stanowi atrakcyjny kompromis między lokalizacją i szybkim dojazdem do centrum oraz cenami mieszkań. Średnia cena metr kwadratowy to 10 780 zł. Dzielnica zachęca licznymi terenami dzielonymi oraz sąsiedztwem Puszczy Kampinoskiej. Chętnie wybierana jest przez ludzi młodych oraz rodziny z małymi dziećmi.

Praga

Północna i Południowa Praga to dzielnice, które w ostatnich latach zyskały na popularności. Przyczyniła się do tego rozbudowa metra oraz rewitalizacja. Nie brakuje również nowoczesnych osiedli deweloperskich. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania na Pradze wynosi 10 075 zł. Podobnie jak Bemowo Praga jest dzielnicą środka, chętnie wybieraną przez młodych.

Ursus

Urus to dzielnica, która cieszy się popularnością ze względu na niższe ceny mieszkań. Metr kwadratowy nieruchomości w stanie deweloperskim, kosztuje tu średnio 9978 zł. Zainteresowaniu mieszkaniami w tej okolicy sprzyja powstawaniu nowych inwestycji oraz rozwojowi infrastruktury. Atutem dzielnicy jest duża ilość terenów zielonych, minusem uciążliwe korki.

Wawer

Warszawski Wawer to cicha i spokojna dzielnica, która przyciąga mieszkańców swoim nieco kameralnym charakterem oraz przystępnymi cenami mieszkań. Średnia cena za metr kwadratowy to 9776 zł, co czyni ją jedną z najtańszych w Warszawie. Niższa cena wynika ze słabszej komunikacji z centrum i braku metra.

Białołęka

Dzielnica znana jest głównie jako sypialnia Warszawy. W ostatnich latach przeżyła jednak ciekawą metamorfozę, do której przyczynił się rozwój infrastruktury, budownictwa mieszkaniowego i rewitalizacja terenów rekreacyjnych. Gotowe mieszkania Białołęka dostępne są w średniej cenie 9518 zł za metr. Szybki dojazd do centrum umożliwia łatwy dojazd do stacji metra.

Rembertów

Na kolejnym miejscu plasuje się Rembertów, gdzie cena za metr mieszkania wynosi średnio 9044 zł. Spokojny charakter dzielnicy sprawia, że dobrze czują się tu seniorzy i rodziny z dziećmi. Zielone otoczenie zachęca do odpoczynku. Dojazd do centrum umożliwia komunikacja miejska lub pociąg.

Wesoła

Nasze zestawienie zamyka dzielnica Wesoła, w której średnia cena za metr kwadratowy to 8300 zł. Mimo że cena może wydawać się i tak wysoka, jest to naprawdę tanio, jak na stołeczne standardy cenowe. Dzielnica posiada dobrą komunikację z centrum oraz infrastrukturę umożliwiającą załatwienie większości spraw. Chętnie wybierają ją ludzie młodzi i rodziny z dziećmi.