Nauka języka rosyjskiego – dlaczego warto?

Nauka języka rosyjskiego – dlaczego warto?

15 września 2021 0 przez Redakcja

Dawno minęły czasy, w których rosyjskiego nauczano w każdej szkole. Dzisiaj nie jest to w naszym kraju język obcy należący do tych najpopularniejszych. Jednak między innymi właśnie w niewielkiej popularności języka tkwi sens jego nauki. Dlaczego tak jest? Czemu jeszcze warto zapisać się na kurs rosyjskiego? Wyjaśniamy.

Wyróżnij się na rynku

Niewątpliwie kurs rosyjskiego to szansa dla każdego jego uczestnika, aby wyróżnić się pośród tłumu. Rzecz w tym, iż rosyjskiego uczy się dzisiaj stosunkowo niewiele osób. Tym samym firmy, w których potrzebni są pracownicy ze znajomością języka rosyjskiego, często mają problem ze znalezieniem odpowiednich osób. Jeśli poznasz ten język, na pewno nie będziesz miał problemu ze znalezieniem dobrze płatnego zatrudnienia. Często zbędne są nawet jakiekolwiek umiejętności branżowe.

Przedsiębiorstwa oferują pełne przeszkolenie, ponieważ nie są w stanie znaleźć wykwalifikowanych w danym zakresie pracowników, którzy jednocześnie potrafią porozumiewać się w języku rosyjskim. Jednocześnie warto zauważyć, że rosyjska gospodarka jest ogromna. W Polsce nie brakuje jej przedstawicieli, ponadto rodzime przedsiębiorstwa prowadzą wiele interesów w Rosji. Dlatego też język rosyjski jest w biznesie bardzo pożądany.

Kurs rosyjskiego niezbędny do zwiedzania Rosji

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że podróżując po Europie niemal wszędzie możemy się porozumieć po angielsku. Niestety w Rosji znajomość angielskiego nie wystarczy. Tylko niewielki odsetek Rosjan jest w stanie porozumieć się w tym języku. Nawet w ekskluzywnych restauracjach i hotelach obsługa często nie potrafi mówić po angielsku lub posługuje się nim jedynie w stopniu najbardziej podstawowym. Niewątpliwie Rosja to kraj, który ma turystom wiele do zaoferowania. Jednak aby móc go zwiedzić, wskazana jest znajomość języka rosyjskiego, a konieczne jest rozumienie cyrylicy. Warto zatem zapisać się na kurs rosyjskiego, aby nabyć te umiejętności.

Zapraszamy na zajęcia: kurs rosyjskiego Poznań