Niezapomniana szkolna wycieczka, czyli gdzie wybrać się z podopiecznymi?

Niezapomniana szkolna wycieczka, czyli gdzie wybrać się z podopiecznymi?

14 lipca 2020 0 przez Redakcja

Rodzice i nauczyciele niejednokrotnie stają przed dylematem – jak zorganizować swoim podopiecznym niezapomnianą szkolna wycieczkę? Jak pogodzić oczekiwania najstarszych z energią najmłodszych przy wysokich rygorach bezpieczeństwa i jeszcze… za rozsądną cenę? Czy w Polsce można zorganizować ciekawy wyjazd dla dzieci?

Prosto i ciekawie

Organizacja szkolnej wycieczki to nie tylko poszukiwanie idealnego miejsca, w którym nie można się nudzić. To także określone wymagania, w tym zapewnienie szybkiego i bezpiecznego przejazdu, smacznego i zdrowego wyżywienia jak często również należytej bazy noclegowej w przestępnej cenie. Z takimi wytycznymi przystępujemy do poszukiwań. Przesuwając palcem na mapie, przypominając sobie młodzieńcze lata, a także przeczesując internet, możemy natrafić na Mazury, gdzie bardzo często organizowane są wycieczki szkolne.

Wycieczka szkolna na Mazury

Co może być ciekawego w Elblągu? Czy wiecie, że to jedyne miejsce na świecie, w którym statki nie pływają po wodzie? Cud techniki, dowód umiejętności polskich inżynierów, wciąż działające rozwiązania sprawiają, że możemy tam popływać po trawie. Takie atrakcje zapewnia Kanał Ostródzko-Elbląski. Każdy rejs to niezapomniane przeżycia, wielka radość wymalowana na dziecięcych buziach i wyrazy zdziwienia na twarzach dorosłych. Przyjrzyjmy się zatem rejsowi.

Rejs Kanałem Elbląskim to nie tylko, trudna do wyobrażenia podczas szkolnych wycieczek, cisza i spokój. To także bezpośredni kontakt z dziką przyrodą – tak niezbędny dla skomputeryzowanych dziś uczniów. To jedyna w swoim rodzaju możliwość przeprowadzenia ciekawych zajęć przyrodniczych. W połączeniu z wątkami historycznymi stanowią niezwykłą mozaikę wrażeń, która niewątpliwie spotka się z zainteresowaniem każdego uczestnika. Rejs umilają komentarze kapitana statku, który w swoich opowieściach przeniesie nas do października 1844 roku, kiedy to rozpoczęto budowę kanału. Przez 37 lat wybudowano tam pochylnie, śluzy i inne urządzenia, które do dziś zadziwiają inżynierów. Rozwój żeglugi zawdzięcza się Adolfowi Tetzlaffowi, mieszkańca Ostródy, który ponad wiek temu rozpoczął rejsy. Kanał Elbląski został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski. Kulminacyjnym punktem rejsu jest przeprawa po trawie. To jedyna tego typu śluza w Europie, w której zamiast wody posłużono się specjalnymi wózkami na szynach. Jadący statek po trawie to niezapomniane wrażenia. Warto być zarówno na jego pokładzie jak i przyjrzeć się rozwiązaniom podczas postoju np. na wycieczce rowerowej.

Uczestnicy rejsu mogą zrelaksować się na skórzanych sofach znajdujących się na dolnym pokładzie. Tam też znajduje się duży ekran wyświetlający obraz z dziobu statku. Z boku znajduje się także bufet z ciepłymi i zimnymi napojami. Na statku jest toaleta, a na górnym pokładzie jest także miejsce do przewozu dwóch składanych wózków. Jednorazowo statek zabiera około 50 pasażerów. Rejs statkiem po Kanale Elbląskim może być doskonałym celem szkolnej wycieczki. Uczniowie docenią także jego walory i będą to dla nich niezapomniane przeżycia nawet wtedy, gdy będzie on częścią większego wyjazdu. A z Elbląga do morza czy Mazur jest przysłowiowy rzut beretem.