pałac

Każdy posiadacz domu jednorodzinnego wie jak ważny jest nie tylko sam budynek, który nazywamy domem, ale również jego otoczenie oraz sposób w jaki zostaje ono przez nas zabezpieczone. Najpowszechniejszym i najlepszym rozwiązaniem chroniącym naszą posesję jest brama frontowa, która oprócz ważnej funkcji jaką jest bronienie posesji przed nieproszonymi gośćmi spełnia również funkcję dekoracyjną.

Dlaczego warto zaopatrzyć swoją nieruchomość bramę?

Ze względu na wartość dekoracyjną bramy frontowej oraz fakt, że to pierwsza rzecz jaką zobaczą odwiedzający nas goście warto starannie wybrać produkt, który stanie się wejściem na naszą posesję. Fakt, że na rynku istnieje wiele rodzajów bram od zwykłych, otwieranych ręcznie, aż po bramy wyposażone w automatykę bram przesuwnych lub skrzydłowych, które działają jak sama nazwa mechanizmu wskazuje w sposób automatyczny. Jednak decyzja dotycząca tego czy na naszej posesji stanie brama automatyczna, czy ręczna to nie jedyny wybór jakiego musimy dokonać, musimy również zdecydować czy bardziej przemawia do nas brama przesuwna, czy skrzydłowa oraz zweryfikować, która z nich będzie lepszym rozwiązaniem w naszym przypadku.

Brama przesuwna, czy skrzydłowa, którą z nich wybrać?

Wiele osób przed wyborem idealnej bramy zastanawia się jaki rodzaj będzie najodpowiedniejszy dla ich działki i ilości posiadanej na niej przestrzeni. Warto zapoznać się z plusami oraz minusami zarówno bram przesuwnych, jak i skrzydłowych, ponieważ to od dokonanego przez nas wyboru zależało będzie jaka brama przez najbliższe lata będzie elementem naszej posesji i czy stanie się ona ułatwieniem naszego codziennego życia. Podstawową zaletą bram skrzydłowych jest ich atrakcyjna cena i fakt, że praktycznie nie wymagają one serwisowania, konserwacji, czy napraw, a ponieważ mają zdecydowanie mniej ruchomych części, ich żywotność jest nieco dłuższa niż ta, którą mogą pochwalić się bramy przesuwne. Automatyka bram skrzydłowych również jest niebywale trwała i niezawodna, dlatego to bardzo często wybierane rozwiązanie jako uzupełnienie działki. Bramy skrzydłowe mają jeszcze jedną przewagę nad tymi przesuwnymi, są zdecydowanie cichsze. Jednak bramy przesuwne także mają wiele pozytywów, pierwszym z nich jest fakt, że zajmują one zdecydowanie mniej miejsca niż bramy skrzydłowe, więc sprawdzą się nawet na posesjach, na których z pozoru nie ma miejsca na tego rodzaju przedsięwzięcia. Bramy przesuwne świetnie sprawdzą się również w miejscach, w których bramy skrzydłowe nie mają zastosowania ze względu na krajobraz, czyli wszelakie wzniesienia, które hamowałyby skrzydła innego rodzaju bramy niż przesuwna. Bramy przesuwne znakomicie nadają się nie tylko jako dodatek do domu, ale również w takich miejscach jak przedsiębiorstwa, niezależnie od ich wielkości. Automatyka bram przesuwnych jest bardzo prosta, a dodatkową zaletą tego rodzaju wejścia frontowego jest fakt, że takie bramy nadają się do instalacji również na pochyłych podjazdach. Tylko od nas i rodzaju posiadanej przez nas działki zależy, który rodzaj bramy najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

O czym pamiętać kupująć bramę?

Podejmując decyzję dotyczącą zakupu bramy, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim musimy sprawdzić i zdecydować, która z dostępnych na rynku bram najbardziej odpowiada nam zarówno rozmiarem, jak i sposobem jej otwierania. Musimy również zdecydować czy w naszym przypadku brama ręczna może okazać się nieefektywna, szczególnie zimą, kiedy otwieranie drzwi ręcznie jest ostatnim zajęciem, o jakim marzymy. Warto zwrócić uwagę również na kolor, okres gwarancji oraz wygląd bramy, która oprócz funkcjonalności spełnia również rolę ozdoby domu, a towarzyszyć nam będzie przez wiele długich lat. Kupując bramę, warto również realnie ocenić, czy jej montażem zajmiemy się samodzielnie, czy skorzystamy z usług specjalistów zajmujących się zarówno automatyką bram skrzydłowych oraz przesuwnych, jak i ich sprzedażą i profesjonalną, kompleksową usługą montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *