Jakie obrączki wybrać w 2021 roku? 5 gorących trendów

Jakie obrączki wybrać w 2021 roku? 5 gorących trendów

17 marca 2021 0 przez Redakcja

Obrączka ślubna symbolizuje miłość i staje się znakiem zawarcia związku małżeńskiego. Dzisiaj pracownie jubilerskie mogą zaprezentować wiele pięknych obrączek. Jakie z nich będą królowały podczas ceremonii ślubnych w 2021 roku?

Zarówno nieprzemijająca klasyka, jak i oryginalne wzory, które wcześniej nie gościły na ślubnej biżuterii – 2021 rok przyniósł wiele interesujących motywów. Sprawdź, jakie obrączki ślubne wybrać w 2021 roku, by zachwycały na lata!

1. Obrączki minimalistyczne

Popularny na całym świecie trend minimalizmu jest widoczny również w ślubnym designie. Proste i ponadczasowe obrączki ślubne to jeden z dominujących wzorów w tym sezonie, który tak naprawdę nigdy nie wychodzi z mody.

Klasyczne obrączki najczęściej tworzone są z żółtego złota o próbie 585. Wiele par decyduje się również na obrączki ze złota białego oraz ze złota różowego. Poza złotem minimalistyczna biżuteria ślubna może być wykonana ze szlachetnej platyny lub antyalergicznego tytanu.

2. Obrączki ślubne z dwukolorowego złota

Efektowne połączenie złota żółtego i złota białego to drugi popularny trend ślubny 2021. Obrączki z dwukolorowego złota są dostępne w klasycznych i nowoczesnych wzorach, dzięki czemu para może dopasować je do swojego gustu.

Obrączki ślubne z dwukolorowego złota – fot. InterJubiler.pl

Do wyboru są między innymi pierścionki z naprzemiennymi pasami, misternymi łańcuszkami z białego złota na tle złota żółtego, matowane i polerowane dla dodatkowego podkreślenia kontrastu między odcieniami kruszców. Kobiety często decydują się również na obrączki wysadzane diamentami, natomiast mężczyźni na proste pierścionki bez dodatkowych kamieni.

3. Obrączki młotkowane

W kolekcjach wielu salonów jubilerskich w 2021 roku pojawiły się również obrączki młotkowane. Biżuteria ta powstaje poprzez użycie specjalnego dłutka, które pozwala na wykonanie na jej nawierzchni faktury przypominającej uderzenia młotka.

Młotkowane obrączki ślubne to głównie obrączki złote – ze złota żółtego, białego i różowego. Młotkowania mogą być drobne i ledwo zauważalne lub bardziej wyraziste, by mocniej odbijać światło.

4. Obrączki ślubne z grawerowanymi wzorami

Wśród trendów biżuteryjnych w 2021 roku widać również wzrost zainteresowania obrączkami grawerowanymi i to nie tylko na wewnętrznej, ale też zewnętrznej powierzchni. Głębokie rzeźbienia nadają im wtedy trójwymiarowy wygląd.

Wśród najpopularniejszych wzorów znajdują się filigranowe ornamenty w orientalnym stylu, grawerunki odcisku palca ukochanej osoby, motywy masywów górskich dla miłośników wspólnych wypraw, wzory gwiazd i gwiazdozbiorów, połówek serc, które dają całość przy złączeniu ze sobą obrączek.

5. Obrączki z roślinnymi motywami

Na uwagę zasługuje również rosnąca popularność motywów roślinnych. Obrączki z takim wykończeniem wybierane są przede wszystkim przez kobiety, które poszukują alternatywy dla klasycznej biżuterii ślubnej.

Obrączki przypominające gałązki oplecione wokół palca, z ażurowymi deseniami botanicznymi, ze stylizowanymi liśćmi wysadzanymi kamieniami szlachetnymi to jedynie kilka propozycji dla wielbicieli roślinnych motywów.