Odpady wielkogabarytowe po budowie – wywóz Warszawa

Odpady wielkogabarytowe po budowie – wywóz Warszawa

16 marca 2022 0 przez Redakcja

Każdy, kto planuje remont mieszkania lub budowę domu, ma wiele spraw na głowie. Planowanie układu pomieszczeń, szukanie ekipy remontowej, wybieranie podłóg i kolorów ścian to tylko niektóre z wielu wyzwań. Trzeba jednak pamiętać o jeszcze jednej ważnej kwestii – podczas każdego remontu potrzebny jest także wywóz odpadów budowlanych.

Jakie śmieci powstają podczas remontu

Każdy remont sprawia, że powstają niepotrzebne odpady, a w przypadku remontu kapitalnego, kompleksowego urządzania mieszkania od dewelopera czy budowy domu to już poważny problem. Trzeba również pamiętać, że w czasie remontu lub budowy powstają śmieci różnego rodzaju. To odpady wielkogabarytowe, takie jak stare meble i drzwi, zużyte dywany i wykładziny, sprzęty AGD oraz odpady budowlane, takie jak gruz, skute płytki i podłogi, stare urządzenia sanitarne (wanny, umywalki, sedesy), fragmenty styropianu i płyt kartonowo-gipsowych czy zużyte pojemniki po farbach i klejach.

Gdzie wyrzucić odpady budowlane

Odpadów, które powstaną podczas remontu lub budowy nie możemy wyrzucać do zwykłych kontenerów na śmieci, ani tym bardziej do zsypu w bloku. Jeżeli remont miał niewielki zakres, w Warszawie można oddać je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), jednak trzeba pamiętać, że uciążliwy transport odpadów trzeba zapewnić samodzielnie. Miejskie punkty przyjmują tylko ograniczoną ilość odpadów. Dużo prostszym rozwiązaniem jest zamówienie usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych i budowlanych w profesjonalnej firmie. W Warszawie działa wiele przedsiębiorstw oferujących taką usługę szybko i sprawnie.

Jak pozbyć się odpadów budowlanych w prosty sposób

Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistycznej firmy. Większość z nich z łatwością znajdziemy w internecie. Kolejny krok to kontakt telefoniczny lub online, podczas którego konsultant ustali jak dużo śmieci i jakiego rodzaju trzeba wywieźć. W umówionym terminie kontener lub tzw. gruz-bag zostaje podstawiony pod wskazany adres. Firma dobierze kontener odpowiedni do ilości odpadów i ich rodzaju. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie zastanawiać się nad ich segregacją. Firma zajmująca się wywozem odpadów ma profesjonalny sprzęt: gruz-bagi, kontenery, ciężarówki, a razie potrzeby (np. na budowie także cięższy sprzęt.

W Warszawie jest możliwość samodzielnego pozbycia się odpadów po remoncie lub budowie. Decydując się na taką opcję, trzeba pamiętać o właściwej segregacji odpadów oraz zapewnieniu transportu, co w przypadku remontów kapitalnych i budowy może być bardzo trudne. Inną opcją jest skorzystanie z profesjonalnej usługi – w Warszawie działa wiele firm wyspecjalizowanych w wywozie odpadów budowlanych. Taka usługa to dodatkowy koszt, ale też ogromne ułatwienie dla każdego, kto prowadzi remont lub budowę.