Piekarnia Warszawa – top10 ranking

Piekarnia Warszawa – top10 ranking

8 kwietnia 2021 0 przez Redakcja

Jaka piekarnia w Warszawie jest najlepsza? Chyba nie ma osoby, która nie skusiłaby się na jeszcze ciepłą kromkę chleba z masłem lub świeżą drożdżówkę z owocami sezonowymi. Jednak wraz z upływem lat coraz trudniej o zakup prawdziwego, tradycyjnego bochenka chleba pieczonego na zakwasie. Na szczęście wśród piekarni w Warszawie znajduje się kilka, które są w stanie zaoferować takie pieczywo nawet od wczesnych godzin porannych.

Przedstawiamy Wam 10 najlepszych piekarni w Warszawie, które bazują na kilkuletnich recepturach wypieku pieczywa.

Piekarnia Rzemieślnicza Rano przy ul. Stalowej 47

Nie dość, że piekarnia oferuje pyszne pieczywo to znajduje się również w świetnej lokalizacji – w urokliwej kamienicy na warszawskiej Pradze Północ. Świetnie wpasowała się w przedwojenny klimat okolicy. W ofercie piekarni znajdują się nie tylko chleby. Macie możliwość spróbowania chałki, szkockich ciasteczek oraz brioche z kremem. Jest to jeden z piekarni w Warszawie, która daje możliwość oglądania procesu powstawania pieczywa.

Bakery Wilanów przy ul. F. Klimczaka 1

Tę piekarnię każdy Warszawiak powinien odwiedzić choćby raz w życiu!  W ofercie znajduje się naprawdę szeroki wybór chlebów – od pszennych po żytnie, a każdy z nich został upieczony na zakwasie. Smak pieczywa wzbogacają dodatki, np. pestki słonecznika lub czarnuszka. Oczywiście tu również nie zabraknie czegoś dla fanów słodkości! Piekarnia oferuje wypiekane na miejscu słodkie drożdżówki z dodatkiem świeżych owoców.

Piekarnia Rzemieślnicza Picador przy ul. Konstruktorskiej 9

Jest to kolejna piekarnia w Warszawie, która jest naprawdę godna polecenia. Zlokalizowana w popularnym warszawskim „Mordorze”, świeży i ciepły oferuje już od godziny 6 rano! W dość krótkim czasie podbiła serca warszawiaków, a zwłaszcza tych pracujących w pobliskich wieżowcach. Jest to jednak nie tylko świetna opcja dla zapracowanych osób, ale również mieszkańców pobliskich bloków, których swego czasu zaczęło przybywać w tej okolicy.

Piekarnia Piwoński przy ul. Jana Pawła II 38

Teraz coś dla fanów tradycji i rodzinnych receptur. Wypiek pieczywa odbywa się według strzeżonych receptur, a jego smak nie zmienia się mimo upływu lat. Po pieczywo przychodzą tu całe pokolenia warszawiaków. Śmiało można stwierdzić, że jest to najlepsza piekarnia w Warszawie, zwłaszcza jeżeli gustujesz w tradycyjnych wypiekach.

Manufaktura Chleba Pajda przy ul. Montwiłłowskiej 1

Będąc na warszawskim Targówku koniecznie musisz zajrzeć do tego lokalu. Zapach pieczonego chleba unosi się na długo przed zobaczeniem zarysu budynku, w którym zlokalizowano piekarnię. Serca mieszkańców z okolicznych bloków podbijają zwłaszcza żytnie chlebki na zakwasie oraz bostock.

Piekarnia Cała w Mące przy ul. Krasińskiego 18

Piekarnię założyła Monika Walecka, która swoją działalność rozpoczynała w Forcie Kręglickich. Już od godzin porannych można zauważyć kolejkę mieszkańców Żoliborza i pobliskich Bielan. Odwiedzając lokal koniecznie trzeba spróbować bajgli oraz chleba z Miso.

Pochlebnie przy ul. Solec 81b

Naprawdę duże bochenki chleba można dostać tutaj w niskiej cenie. Oprócz tradycyjnych chlebów na zakwasie, kupisz tu brioszki do burgerów, które uznawane są za jedne z najlepszych w Warszawie!

Piekarnia Bread Morning przy al. KEN 11

Warszawska piekarnia uwielbiana za słodkie wypieki, a zwłaszcza chałkę i drożdżówki. Prawdziwym hitem wśród klientów stał się również chleb z Jalapeno i serem, który najlepiej smakuje na ciepło.

Mąka i Woda 2.0 przy ul. Chmielnej 13a

Jedna z niewielu warszawskich piekarni, która oferuje na miejscu mielenie ziarna, a to na pewno wpływa na niesamowity smak powstałych wypieków. Jednym z najlepszych jest tutaj żytni chleb na zakwasie.

Holi Bread w Hali Mirowskiej

Nie jest to typowa piekarnia, ponieważ chleby sprzedawane są na stoisku. Nie wpływa to jednak na jakość oferowanych wypieków, ponieważ wciąż są one świeże i chrupiące. Prawdziwą furorę robią słodkie bułeczki i drożdżówki!