Podróż samolotem i problem z miejscem parkingowym na Okęciu? Doradzamy gdzie zostawić samochód.

Podróż samolotem i problem z miejscem parkingowym na Okęciu? Doradzamy gdzie zostawić samochód.

31 marca 2022 0 przez Redakcja

Lotnisko na Okęciu to największy port lotniczy w naszym kraju, gdzie w sezonie letnim swoją podróż rozpoczyna miliony Polaków. Wiele z nich decyduje się na przyjazd na lotnisko własnym transportem, co wymusza potrzebę wyszukania miejsca gdzie bezpiecznie pozostawimy samochód pod naszą nieobecność. Doradzamy, gdzie zaparkować na lotnisku Okęcie aby móc w pełni cieszyć się z zasłużonego urlopu.

Jak zaparkować na lotnisku Chopina bez przepłacania?

W tym roku ekonomiści prognozują, że podróżowanie stanie się znacznie droższe, a oszczędności na wyjazdach próżno będzie szukać w transporcie czy opłatach za nocleg. Tym bardziej warto szukać rozwiązań i miejsc, za które zapłacimy mniej. Takim sposobem jest zarezerwowanie parkingu, który oddalony jest od głównego terminala na lotnisku Okęcie. Cena za dzień postoju na parkingu prywatnym jest dużo korzystniejsza niż ta, która obowiązuje na lotnisku. Oczywiście, wiele osób dużo pewniej czuje się, parkując blisko terminala, lecz biorąc pod uwagę to, że na lotnisku musimy być obecni m.in. z dwugodzinnym wyprzedzeniem, czas transferu z parkingu do portu nie powinien stanowić większego utrudnienia.

Gdzie zaparkować na Okęciu przyloty – bezpieczeństwo.

Niska cena to zdecydowanie nie wszystko – miejsce, gdzie zostawisz swój samochód na czas twojej nieobecności w kraju musi wzbudzać twoje zaufanie i spełniać kilka ważnych zasad.

  • w cenie za postój, musi być zawarte ubezpieczenie, na wypadek kradzieży lub uszkodzenia samochodu,
  • parking powinien być ogrodzony i monitorowany, spełniać wszelkie warunki bezpieczeństwa,
  • na parkingu powinien zawsze być dostępny pracownik, który nie tylko zadba o bezpieczeństwo, ale także zorganizuje transfer z i na lotnisko.

Te trzy zasady należy dokładnie sprawdzić, zanim zrobimy rezerwację na parking, przy okazji warto zapoznać się także z opiniami innych osób podróżujących z Okęcia. To ich doświadczenie może uratować Twój urlop przed katastrofą: utratą samochodu, jego uszkodzeniem lub brakiem pomocy przy rozładowaniu akumulatora. Parking Park&FLy zdając sobie sprawę jak ważne jest bezpieczeństwo, oferuje nie tylko podstawowe usługi, ale także opcję wykupienia miejsca parkingowego z zadaszeniem lub skorzystanie z możliwości przechowania dokumentów lub kluczy w specjalnych skrytkach. Opcja VIP szczególnie polecana jest gdy wyruszamy na dłuższy urlop.

Aby mieć pewność, że bez problemów znajdziesz miejsce parkingowe, warto wcześniej je zarezerwować, szczególnie jeśli wyruszasz w podróż z Okęcia w sezonie wakacyjnym. Prosta rezerwacja przez Internet daje możliwość opłacenia parkingu z góry, co sprawia, że nie musimy mieć przy sobie gotówki. Namawiamy, aby zarezerwować miejsce parkingowe z min. dwutygodniowym wyprzedzeniem – to pozwoli uniknąć stresujących sytuacji, które mogą niepotrzebnie zniechęcić Cię przed urlopem.