Pogotowie wodociągowe – kiedy będzie pomocne?

Pogotowie wodociągowe – kiedy będzie pomocne?

23 września 2021 0 przez Redakcja

Odkręcasz wodę i widzisz, że jej kolor zmienił się nie do poznania? Zauważyłeś zatkaną kanalizację i nie bardzo wiesz jak naprawić taką usterkę?? Takimi sprawami zajmuje się pogotowie wodociągowe, które może rozwiązać każdy problem z instalacją wodociągową i sanitarną. To ostatnia deska ratunku w przypadku nagłej awarii, która może skutkować zalaniem domu lub mieszkania.

Awarie wodociągowe czyli co zrobić, gdy nie mamy wody?

Awarie sieci wodociągowej są wbrew pozorom dość częste i dotyczą zarówno rozszczelnienia instalacji zewnętrznej, jak i problemów wynikających z niewłaściwego działania instalacji wewnątrz budynku. Wszelkiego rodzaju wycieki, które pojawiają się na gwintowanych łączeniach rur, są spowodowane rozszczelnieniem. Aby uszczelnić takie łączenie, warto wezwać na pomoc pogotowie wodociągowe.

Fachowiec z odpowiednim doświadczeniem jest w stanie naprawić taką usterkę w kilka chwil. Gorzej sprawa ma się w momencie, gdy awarii uległa rura na zewnątrz budynku. Należy zdawać sobie sprawę, że rury wodociągowe układane są w wykopach. Są one przygotowane poniżej głębokości przemarzania gruntu. Przeważnie rura biegnie więc około metr pod ziemią. Aby szybko naprawić taką awarię, konieczna może okazać się pomoc koparki, która szybko odkopie rurę i umożliwi nam to dostęp do miejsca usterki.

Warto zaznaczyć, że pogotowie wodociągowe może pomóc w sytuacji, gdy awaria ma miejsce na posesji, której jesteśmy właścicielem. Usuwaniem awarii odcinka, którego właścicielem jest MPWiK, musi wykonać właśnie ta instytucja.

Problemy z kanalizacją – tu również przyda się wizyta specjalistów

O ile z zatkanym zlewem jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, to poważniejsze awarie kanalizacji mogą wymagać wizyty specjalisty. Pogotowie wodociągowe również zajmuje się pracami mającymi na celu udrożnienie rur kanalizacyjnych.

Jedną z najczęstszych przyczyn awarii tego typu jest złe użytkowanie sieci kanalizacyjnej. Pozbywanie się zbyt dużych gabarytowo odpadów czy resztek jedzenia często ma wpływ na zatkanie się rury. O ile problem ma miejsce na początku instalacji, to możemy próbować sobie z nim poradzić we własnym zakresie. Jeśli rura zatka się głębiej, to pomoc specjalistów będzie jedynym wyjściem z tej sytuacji. Ekipa fachowców wykorzystując odpowiedni sprzęt, jest w stanie szybko odetkać rurę kanalizacyjną i udrożnić odpływ. Szukając odpowiedniej ekipy warto zaglądnąć na stronę https://pogotowiewodociagowe.pl i przeglądnąć ofertę jednej z najlepszych firm tego typu w okolicach Warszawy.

Czasami może dojść do awarii niezależnej od nas. Często diagnozowaną usterką w domach jednorodzinnych i mieszkaniach jest rozszczelnienie się rur kanalizacyjnych, które objawiać może się zawilgoceniem powierzchni i nieprzyjemnym zapachem. W takiej sytuacji jedną z możliwości jest rozkucie posadzki i wymiana uszkodzonej rury. Częściej zamiast wymiany stosuje się odpowiednie nakładki, które zabezpieczają kanalizację przed wyciekami.

Pogotowie wodociągowe to także inne usługi takie jak odpompowywanie wody z zalanych piwnic czy monitorowanie sieci kanalizacyjnej, które pozwala na wczesne wykrycie wielu usterek.