Kto pomoże nam złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

Kto pomoże nam złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

12 listopada 2021 0 przez Redakcja

Problemy finansowe w podobnej mierze dotykają osoby zatrudnione, jak i bezrobotne. Wszelkie trudności mogą zaskoczyć nawet dobrze prosperującą firmę, a moment ich nadejścia często bywa dla przedsiębiorcy zaskoczeniem.

Problemy finansowe w podobnej mierze dotykają osoby zatrudnione, jak i bezrobotne. Wszelkie trudności mogą zaskoczyć nawet dobrze prosperującą firmę, a moment ich nadejścia często bywa dla przedsiębiorcy zaskoczeniem. Aby w momencie niewypłacalności zabezpieczyć siebie oraz swoich partnerów biznesowych, dobrym rozwiązaniem będzie ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Na pytania gdzie, kiedy i jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką, wyczerpujących odpowiedzi udzielą profesjonaliści, którzy służą również fachową pomocą i doradztwem.

W jakiej sytuacji najlepiej złożyć wniosek

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to czasem ostatnia rzecz, jaką możemy już zrobić dla swojej firmy. Problemy związane z niemożnością spłaty długu to jednak sprawa poważniejsza, niż mogłoby się wydawać. Dotyczą one bowiem nie tylko samego dłużnika, ale też wszystkich jego współpracowników i partnerów biznesowych. Należy wtedy jak najszybciej przystąpić do procedur prawnych, które poinformują o zaistniałym problemie niewypłacalności, a przede wszystkim we właściwym czasie złożyć pisemny wniosek o upadłość konsumencką Warszawa. Celem tych działań jest oddłużyć niewypłacalną osobę bądź też częściowo umorzyć jej długi. Bezpiecznym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy ze sprawdzoną i doświadczoną kancelarią prawną, która specjalizuje się w upadłościach konsumenckich i odpowiednio pokieruje całym skomplikowanym procesem. Zaufanie profesjonalistom eliminuje wszelkie błędy i niedopatrzenia, dzięki czemu mamy pewność, że nasza sprawa znalazła się w dobrych rękach. Współpraca z wykfalifikowaną kancelarią zapewnia nam prawną pomoc w upadłości konsumenckiej Warszawa.

Czy jest inne wyjście?

Innym możliwym rozwiązaniem dla dłużnika lub osoby zagrożonej niewypłacalnością jest skorzystanie z prawa restrukturyzacji. Działania te mają na celu uniknąć ogłoszenia upadłości oraz zawrzeć korzystny układ dłużnika z jego wierzycielami. Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne Warszawa jest prowadzone z minimalnym udziałem sądu. Dłużnik wraz z nadzorcą układu musi przeprowadzić ze swoimi wierzycielami negocjacje i w czasie nie dłuższym niż 4 miesiące pisemnie zebrać wszystkie potrzebne głosy. Później odbywa się jedyna rozprawa, na której sąd zatwierdza dany układ. Opiekę nad sprawą warto powierzyć doświadczonym prawnikom, którzy zajmą się nią odpowiednio na każdym etapie postepowania. Pomogą nam z badaniem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa klienta, pełnią funkcję nadzorcy układu, zawierają umowy oraz układy z wierzycielami, koordynują proces zbierania głosów, czy też sporządzają konieczne wnioski.