Pożyczka dla zadłużonych – kto jej może udzielić?

Pożyczka dla zadłużonych – kto jej może udzielić?

28 października 2021 0 przez Redakcja

Samo stwierdzenie pożyczka dla zadłużonych ma raczej pejoratywne skojarzenie. Upatrujemy je jako zły proceder, który powiększa spiralę zadłużenia wśród bezbronnych klientów. Nic bardziej mylnego. Aktualnie większość Polaków żyje na kredyt. A największe zobowiązanie, jakie ciąży im na karku to kredyt hipoteczny. Z tego powodu musimy zmienić swoje myślenie i nastawienie w stosunku do takich zobowiązań.

Definicja pożyczki dla zadłużonych

Pożyczka dla osób zadłużonych, to nic innego jak produkt finansowy, jakich wiele na rynku pożyczkowym, który udzielany jest osobom mającym w chwili wnioskowania zobowiązania finansowe. Może zostać udzielona na dowolny cel, bez konieczności informowania instytucji bankowej lub pozabankowej, na co przeznaczymy otrzymane środku. Istnieje także możliwość otrzymania jednej pożyczki dla zadłużonych, która będzie pełniła rolę kredytu konsolidacyjnego.

Otrzymanie pożyczki dla zadłużonych

W sieci internetowej często pojawiają się zapytania kto udzieli pożyczki dla zadłużonych? Odpowiedź znajdziecie na więcej-gotowki.pl, jednak już teraz możemy udzielić Wam kilku podpowiedzi.

Tak naprawdę wszystko zależy od tego czy do tej pory rzetelnie spłacaliśmy posiadane już przez nas zobowiązania. O ile nie mamy złej historii w bazach danych dłużników i w dalszym ciągu dysponujemy zdolnością kredytową, to oferty banków i innych instytucji pozabankowych stoją przed nami otworem. Wystarczy wybrać ulubioną instytucję i zawnioskować o pożyczkę drogą internetową, bądź, jeżeli jesteśmy tradycjonalistami, w trybie stacjonarnym.

Jeśli historia w BIK nie jest najlepsza, albo zdarzyły Ci się potknięcia podczas spłacania kredytu lub aktualnie posiadasz opóźnienia, to jedynym możliwym sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki są instytucje pozabankowe. Musimy się jednak liczyć z faktem, że udzielane są na krótki czas i całkowita spłata zadłużenia musi nastąpić w wyznaczonym terminie. W innym przypadku koszty nowego zobowiązania znacznie wzrosną.

Wybieraj z głową

Nie warto decydować się na kolejną pożyczkę w momencie, gdy ledwo udaje nam się dokonać spłaty bieżących zobowiązań. Nie dotyczy to oczywiście pożyczek konsolidacyjnych, których zadaniem jest przyniesienie ulgi w comiesięcznych zobowiązaniach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób udzielane są pożyczki konsolidacyjne, kto może się o nie ubiegać, jaka kwota jest dostępna w ramach tego produktu, ile wynosi okres niezbędny na spłatę, konieczniej zajrzyj na podany wyżej link.