Praca dla kierowcy kat. B w Warszawie: zarobki, obowiązki, benefity, gdzie szukać ciekawych ogłoszeń

Praca dla kierowcy kat. B w Warszawie: zarobki, obowiązki, benefity, gdzie szukać ciekawych ogłoszeń

25 maja 2018 0 przez Redakcja

Praca dla kierowcy kat. B w Warszawie: zarobki, obowiązki, benefity, gdzie szukać ciekawych ogłoszeń.
Czy na kierowców kategorii B jest w Warszawie zapotrzebowanie? Co właściwie robi się w tym zawodzie? I czy warto w ten sposób zarabiać na życie?

Gdzie szukać pracy dla kierowcy kategorii B w Warszawie?

Dobrzy kierowcy zawsze są potrzebni. To ten komfort, który mają ci, którzy posiadają kwalifikacje niezbędne do pracy w tym zawodzie. Ale gdzie znaleźć ogłoszenia z Warszawy? To nie powinno właściwie nastręczać żadnego problemu. Można oczywiście poszukać ich w tradycyjnej papierowej prasie, ale nie ulega wątpliwości, że lepiej przejrzeć internet. Ogłoszenia o pracę dla kierowcy kategorii B w Warszawie na stronach takich jak www.praca.money.pl/indeks/kierowca-kat-b-warszawa-338/ są stale aktualizowane, więc możemy być na bieżąco.

Na czym polega praca kierowcy kategorii B?

Decydując się na pracę jako kierowca kategorii B, mamy do wyboru kilka opcji związanych z przewozem ludzi lub towarów. W tym pierwszym przypadku chodzi przede wszystkim o pracę w charakterze szofera lub taksówkarza. Najwięcej kierowców kategorii B zajmuje się jednak właśnie rozwożeniem towarów.

W zakres naszych obowiązków wchodzić będzie dbanie o bezpieczeństwo przewożonych towarów bądź osób, utrzymywanie pojazdu w dobrym stanie technicznym i czystości (co wiąże się też z dokonywaniem drobnych napraw) i zabezpieczenie samochodu po zakończonej pracy.

Zalety pracy kierowcy kategorii B

Kierowcy kategorii B pod wieloma względami mają łatwiej niż ci kategorii C czy D. Przede wszystkim dlatego, że ich praca nie jest tak uciążliwa. Choć niektórzy z nich muszą wykonywać kursy międzynarodowe, to zdecydowanie najczęściej w grę wchodzą przewozy lokalne, co przekłada się na stosunkowo niewielki dystans, jaki trzeba będzie każdego dnia pokonać. To zaś oznacza w praktyce pracę najczęściej od rana do popołudnia i wolne wieczory. Nie czekają nas więc długie tygodnie w trasie, jak ma to nieraz miejsce w przypadku kierowców zarabiających na życie prowadzeniem cięższych pojazdów.

Zaletą krótkich tras w różnych kierunkach jest także to, że trudniej znudzić się taką pracą. Nie jest ona jednostajna. Bezpośredni kontakt z klientem czy przerwy na odbiór lub wydanie towaru dodatkowo ją urozmaicają. Tutaj praktycznie każdy dzień różni się od poprzedniego, nie zachodzi więc obawa, że popadniemy w rutynę.

Ile zarabia kierowca kategorii B?

Nikogo chyba nie zdziwi, że nie ma jednej konkretnej stawki, która obowiązywałaby każdego kierowcę kategorii B. Zarobki poszczególnych osób pracujących w takim zawodzie mogą się bardzo różnić. Płaca zależy od wielu czynników.

Znaczenie ma tu oczywiście zakres naszych obowiązków. Czym się jako kierowcy zajmujemy? Jesteśmy szoferami? Taksówkarzami? Dostawcami? Nie powinno nas zaskoczyć, jeśli odkryjemy, że na każdym z tych stanowisk spotkamy się z innymi stawkami.

Wypłaty różnią się też zależnie od regionu kraju, w którym załapaliśmy się na tę pracę. W Warszawie akurat sytuacja jest komfortowa, tutaj można liczyć na najwyższe zarobki – dotyczy to nie tylko kierowców, ale i wielu innych zawodów. W końcu stolica to stolica!

Pensja naturalnie zależy też od wielkości firmy, kapitału, jakim ona dysponuje, a także od naszego stażu pracy – pracując dłużej, możemy liczyć na większe zarobki. Większe, czyli konkretnie jakie? Otóż najlepiej opłacani kierowcy kategorii B otrzymują pensję, która przekracza 3500 złotych.

Artykuł sponsorowany