Ślub

Ślub to niezwykła uroczystość. Jak jednak odpowiednio się przygotować, gdy dostanie się zaproszenie na ślub bliskich przyjaciół lub kogoś z rodziny? Oczywiście należy uprzednio przygotować sobie odpowiednio dopasowany do okazji strój i zarezerwować wizytę u fryzjerki lub kosmetyczki. Jednak istotną kwestią jest także wybór prezentu dla Państwa Młodych. Najlepiej, by było to coś niespodziewanego i rzadkiego i wpasowało się w gust oraz zainteresowania małżonków. Mogą to też być potrzebne w mieszkaniu elementy dekoracyjne i naczynia, które z pewnością przydadzą się we wspólnym mieszkaniu pary – na przykład eleganckie karafki i kieliszki do wina. Można wziąć pod uwagę także taki prezent jak skrzynka na wino – kunsztownie zdobiona, elegancka i przydatna jednocześnie.

Prezent na ślub – jaki wybrać?

Dla miłośników podróży niełatwo jest znaleźć odpowiedni prezent na ślub. Jest jednak coś, co z pewnością ich zaskoczy, a w dodatku będzie niezwykle romantycznym elementem wystroju – to mapa świata do zaznaczania wspólnych podróży. Po powieszeniu jej na ścianie będzie pięknym dodatkiem, świadczącym o pasji domowników, a co najważniejsze, będzie przypominać małżonkom piękne, wspólnie spędzone chwile.

Wcale nie łatwiej sprawa przedstawia się, gdy mowa o miłośnikach literatury. Pierwsze, co nasuwa się na myśl to zakup książki, ale… Jakiej? Ciężko wybrać tak, by mieć pewność, że prezent ślubny nie okaże się nietrafiony. Z tego powodu zamiast zwyczajnej książki lepiej zakupić bon do księgarni lub jednej z licznych księgarni internetowych. Pozwoli to uniknąć zawodu – małżonkowie sami wybiorą, jaką pozycję chcieliby przeczytać, co zagwarantuje w pełni udany prezent.

Album fotograficzny, tematyczne koszulki, a może wino?

Można też wybrać coś uniwersalnego, co będzie przypominało parze ich niezwykły ślub – może być to album z ich wspólnymi zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną lub małżeński obraz wydrukowany na płótnie. Nawet jeśli prezent taki nie zostanie przez małżonków wyeksponowany w ich wspólnym mieszkaniu, będzie źródłem miłych wspomnień, do których łatwo będzie powrócić nawet po wielu latach. Całkiem ciekawą opcją są także tematyczne koszulki, które w zabawny sposób będą przedstawiały nowy status małżonków. Jest to jednak zależne od ich dystansu do siebie – nie każdy może zrozumieć tego typu żart. Uniwersalnym prezentem na ślub będzie także dobre jakościowo oraz smakowo wino czy komplet eleganckich naczyń lub kieliszków do wina. W przypadku braku pomysłów można wziąć pod uwagę także danie małżonkom pieniędzy – z pewnością przydadzą im się do układania małżeńskiego życia. Nawet wtedy jednak miłym gestem jest dołączenie do prezentu miłego drobiazgu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *