Prywatne wizyty u ortopedy. Gdzie szukać dobrych lekarzy w Warszawie?

Prywatne wizyty u ortopedy. Gdzie szukać dobrych lekarzy w Warszawie?

11 października 2021 0 przez Redakcja

Zdecydowana większość ludzi odwiedza gabinet lekarski tylko wtedy, gdy dokucza im konkretna dolegliwość utrudniająca normalne funkcjonowanie.  Jednym z takich specjalistów, u których szukamy doraźnej pomocy, jest lekarz ortopeda. Specjalista ten zajmuje się profilaktyką, rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń nabytych lub wrodzonych urazów, nieprawidłowościami występującymi w układzie kostno-mięśniowo-stawowym oraz usprawnianiem pourazowym. Na konsultację ortopedyczną najczęściej zgłaszają się pacjenci z dolegliwościami narządu ruch spowodowanymi kontuzjami, urazami lub wadami tego narządu. Lekarze zajmujący się ortopedią są również specjalistami traumatologii i chirurgii urazowej. Terminy wizyt w poradni ortopedycznej w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (na NFZ) przeważnie są bardzo odległe czasowo, dlatego wielu pacjentów decyduje się na odpłatną wizytę prywatną. Krótkie terminy w nowocześnie wyposażonych komercyjnych klinikach lub przychodniach ortopedycznych umożliwiają szybkie uporanie się z dolegliwościami związanymi z dysfunkcjami narządu ruchu.

Kiedy prywatna konsultacja ortopedy?

Prywatne kliniki ortopedii i traumatologii od wielu lat świadczą usługi z zakresu ortopedii, chirurgii kręgosłupa, rehabilitacji i medycyny sportowej. Pacjenci mają zapewnioną kompleksową opieką specjalistów oraz otrzymują pomoc na wysokim światowym poziomie. Nowoczesne centra medyczne oferują specjalistyczne konsultacje lekarskie, wykonują kompleksowe badania obrazowe oraz pełny zakres najnowocześniejszych procedur operacyjnych umożliwiających leczenie schorzeń i urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Komercyjne placówki z reguły są wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę i sprzęt umożliwiający wykonanie skomplikowanych procedur operacyjnych. Wykwalifikowana kadra medyczna specjalizuje się w leczeniu małoinwazyjnym, artroskopii stawów, wszczepianiu indywidualnych przygotowanych dla każdego pacjenta protez i implantów oraz innych nowatorskich technik medycznych.  Z usług prywatnej opieki ortopedycznej oprócz pacjentów indywidualnych korzystają liczne związki sportowe, instytucje zajmujące się szerzeniem kultury i inne, gdzie często zdarzają się urazy narządu ruchu. Prywatne ośrodki ortopedii zapewniają szybką i wszechstronną pomoc w przypadku urazów i kontuzji. W placówkach tych oprócz konsultacji i leczenia dostępna jest również rehabilitacja medyczna i fizjoterapia.

 Gdzie szukać dobrych ortopedów w Warszawie?

W Warszawie kompleksowej opieki ortopedycznej można poszukać między innymi w klinice Carolina Medical Center świadczącej od 20 lat usługi z zakresu ortopedii, chirurgii kręgosłupa, medycyny sportowej i kompleksowej rehabilitacji. Lekarze ortopedzi praktykujący w tej klinice prezentują najwyższy poziom profesjonalizmu i kompetencji. Lekarze z kliniki Carolina Medical Center jako pierwsi w Polsce wykorzystali artroskopię w ortopedii, odnieśli wiele sukcesów w operacjach rekonstrukcji więzadła krzyżowego, we wszczepieniu implantów indywidualnych i innych nowatorskich zabiegach. Kadra medyczna tej kliniki traktuje swoją pracę jako misję i największą pasję. Wiedza i umiejętności personelu medycznego są wspierane nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną,  w którą została wyposażona placówka.