Jak przekazać plastik na recykling w Warszawie?

Jak przekazać plastik na recykling w Warszawie?

14 stycznia 2022 0 przez Redakcja

Odpady z tworzyw sztucznych zgodnie z polskim prawem wymagają właściwego zagospodarowania w procesach recyklingu odpadów lub ich utylizacji. Wytwórcy odpadów plastikowych z oczywistych przyczyn muszą zadbać o dalszy ich los, bo to na nich spada odpowiedzialność za wygenerowane i posiadane odpady. Jak zorganizować recykling odpadów plastikowych, by odbiór plastiku przebiegł bezproblemowo, legalnie i na korzystnych warunkach? Komu przekazać tworzywa sztuczne do utylizacji i kto odbierze tego rodzaju odpady w Warszawie?

Recykling tworzyw sztucznych – firmy organizujące skup i odbiór plastiku w Warszawie

W Warszawie i jej okolicach działa całkiem spora liczba podmiotów, które mogą odebrać odpady z przedsiębiorstw, w tym odpady z tworzyw sztucznych, a część z nich zajmuje się również przetwarzaniem odpadów plastikowych różnego typu. Zawiązanie umowy z jednym z nich jest najskuteczniejszą i najprostszą drogą zagospodarowania odpadów z plastiku. Odpady z tworzyw sztucznych – opakowania, butelki, plastikowe odpady produkcyjne – można oczywiście również własnym transportem dostarczyć do punktu ich skupu, ale nie jest to rozwiązanie przydatne przy większej ilości śmieci, wymaga czasu, fatygi i obliguje do posiadania odpowiedniej infrastruktury. Najrozsądniejszą praktyką, stosowaną zresztą przez zdecydowaną większość firm wytwarzających odpady plastikowe, jest współpraca ze specjalistycznym przedsiębiorstwem, które może  w opłacalny sposób zorganizować ich odbiór i zapewnić bezpieczny transport odpadów z tworzyw sztucznych do miejsca ich zbiórki bądź przetwarzania. Bardzo ważne jest również to, by firma oferująca zarządzanie odpadami czy recykling plastiku w Warszawie posiadała wszelkie potrzebne do prowadzenia tego rodzaju działalności zezwolenia, a także gwarantowała zgodność wszystkich prowadzonych przez nią procedur z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Nawiązanie współpracy z przedsiębiorcą, który prowadzi nielegalny skup plastiku lub nie może zapewnić przejrzystości zasad swojego postępowania ze śmieciami, szybko może skończyć się dla posiadacza odpadów poważnymi kłopotami z prawem i gigantycznymi karami finansowymi.

Komu zlecić odbiór tworzyw sztucznych i odpadów z plastiku?

Zlecając odbiór tworzyw sztucznych w Warszawie, warto zwrócić uwagę na doświadczone firmy specjalizujące się w zarządzaniu odpadami i recyklingiem, ponieważ tego rodzaju fachowe i długo obecne na rynku przedsiębiorstwa zapewniają przejrzystość swoich działań, działają zgodnie z przepisami, oferują bardziej kompleksowe usługi i często lepsze ceny. Na terenie Warszawy ma na przykład swój oddział działająca w Polsce od dawna firma gospodarująca odpadami różnych frakcji – Stena Recycling, która znana jest z rozwiązań innowacyjnych, kompleksowych i dopasowanych do specyfiki różnych branż. Stena Recycling Warszawa to oddział, który oferuje kompleksowe usługi zarządzania odpadami pochodzących z przedsiębiorstw, w tym również organizuje odbiór i transport odpadów różnych frakcji, m.in. złomu metali żelaznych i nieżelaznych, makulatury i odpadów niebezpiecznych, a także zajmuje się doradztwem środowiskowym czy niszczeniem dokumentów i nośników danych. Współpraca ze Stena Recycling to też doskonała szansa, by wypracować z jej ekspertami bardziej opłacalne metody zagospodarowania odpadów czy poszukać oszczędności poprzez optymalizację ich transportu.