Studia niestacjonarne w Warszawie – jakie są najpopularniejsze kierunki?

Studia niestacjonarne w Warszawie – jakie są najpopularniejsze kierunki?

6 września 2021 0 przez Redakcja

Wybór kierunku studiów to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Jeśli zastanawiasz się, który z nich cieszy się największym zainteresowaniem innych studentów, przedstawiamy aktualne zestawienie. 

Ukończenie odpowiedniego kierunku studiów w znaczącym stopniu wpływa na późniejszą karierę zawodową. Często zdarza się jednak, że młodzi ludzie nie wiedzą do końca, co chcieliby studiować. W takiej sytuacji warto sprawdzić, które kierunki są najpopularniejsze – zazwyczaj są to te najbardziej przyszłościowe, czyli odpowiadające na bieżące zapotrzebowanie rynku i zapewniające na nim stabilną pozycję. Resort nauki co roku publikuje szczegółowe zestawienia, pokazujące które kierunki były wybierane najczęściej. W ostatnim roku akademickim sytuacja wyglądała następująco.

Informatyka

Kierunek ten był zdecydowanie bezkonkurencyjny – z raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wynika, że w ubiegłym roku o przyjęcie na ten kierunek w całej Polsce ubiegało się aż 33 687 osób.  Oblegane były zarówno studia pierwszego, jak i drugiego stopnia. Był on niezwykle popularny również w Warszawie. Osoby zainteresowane studiowaniem w stolicy, mogą go znaleźć m.in. na cieszącej się bardzo dobrymi opiniami WSEiZ: https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-inzynierii-i-zarzadzania/informatyka-i-stopnia/

Zarządzanie

Kolejnym często wybieranym kierunkiem było w ubiegłym roku zarządzanie. Są to nie tylko ciekawe, ale również bardzo przyszłościowe studia, przygotowujące do pracy na stanowiskach menedżerskich oraz kierowniczych w różnych branżach. Duże zainteresowanie tym kierunkiem wywołane jest zapotrzebowaniem rynku, na którym aktualnie brakuje dobrze wykwalifikowanych specjalistów. Zarządzanie I stopnia można studiować na wspomnianej wcześniej WSEiZ. Później natomiast istnieje możliwość kontynuacji nauki na studiach II stopnia na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Warto wspomnieć, że on również znalazł się wśród najczęstszych wyborów studentów w 2020 r. Zgłosiło się na niego aż 8679 kandydatów.

Co jeszcze?

Poza wymienionymi powyżej kierunkami, w zestawieniu znalazły się również prawo i kierunki lekarskie, a także ekonomia, budownictwo, logistyka, administracja czy zarządzanie i inżynieria produkcji. Wiele z nich można znaleźć na remontowanych warszawskich uczelniach, takich jak WSEiZ https://wseiz.pl. Kandydaci mogą ubiegać się o miejsce na studiach dziennych lub weekendowych. Na dodatek wiele kierunków wykładanych jest zarówno po polsku jak i po angielsku, co z pewnością ucieszy studentów z zagranicy. Tak duża ilość kierunków wykładanych na jednej uczelni, jednocześnie w tak dużym stopniu pokrywająca się z najczęstszymi wyborami kandydatów świadczy o tym, że doskonale rozumie ona nie tylko potrzeby studentów, ale również rynku pracy i stara się na nie odpowiadać.