Taśmy do woreczków, kiedy stosować?

Taśmy do woreczków, kiedy stosować?

1 marca 2022 0 przez Redakcja

Czym są samoprzylepne taśmy do woreczków?

Jeżeli szukasz dobrej taśmy pakowej i zależy Ci, aby była wykonana z dobrej jakości trwałych materiałów. Idealnie sprawdzi się taśma do woreczków.

Taśmy do woreczków są powszechnie używane do bezpiecznego zaklejania woreczków np. z żywnością. Dzięki zastosowanemu kleju taśmy charakteryzują się wysoką początkową siłą klejenia, która zapewnia szczelność.

W ofercie producentów taśmy do woreczków występują w wielu rodzajach, każdy klient znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Oferowane są taśmy do użytku zarówno we własnym gospodarstwie domowym, jak i w firmach do pakowania większych towarów.

Zastosowania

Taśma do woreczków świetnie sprawdza się do zabezpieczania worków, które nie posiadają własnego zamknięcia. Świetnie sprawdzają się przy pakowaniu żywności. Jedzenie powinno być szczelnie zabezpieczone, aby nie straciło na świeżości. Pieczywo trzeba odpowiednio opakować, aby nie wyschło, produkty sypkie, nie mogą wydostać się poza woreczek. Ponadto szczelne zabezpieczenie chroni przed dostaniem się wilgoci. Często zwykłe torebki foliowe nie posiadają odpowiedniego zamknięcia i wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, a takowe mogą zapewnić taśmy do woreczków.

Papierowe taśmy do woreczków

Na rynku samoprzylepnych taśm do worków, ważną rolę odgrywają papierowe taśmy. Coraz więcej producentów odpowiada na potrzeby rynku na ekologiczne rozwiązania, które są w zgodzie z naturą. Paczki są zazwyczaj pakowane w kartonowe lub papierowe opakowania, do których najlepiej właśnie pasowałaby papierowa taśma. Papierowe taśmy są wytrzymałe, dzięki stosowanemu w nich specjalnemu kleju. Papierowe taśmy to przyszłościowe rozwiązanie, gdyż coraz więcej klientów zwraca uwagę na recyklingowalność materiałów.

Jakie woreczki trzeba zabezpieczać?

Woreczki posiadające własne zamknięcie np. strunowe czy suwak nie potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. W codziennym użytku jednak większość foliowych woreczków nie posiada takowego zabezpieczenia. Rozwiązaniem może być zawiązanie takiego worka, jednak nie jest to najbardziej efektywne, ponieważ w znaczącym stopniu zmniejsza pojemność danego woreczka. Z pomocą w takich sytuacjach przyjść mogą właśnie taśmy do woreczków, zapewniają one szczelne zamknięcie i  nie ograniczają pojemności woreczka. Jest to bezpieczne rozwiązanie, wytrzymałe na długie podróże.

Zalety samoprzylepnych taśm do worków

  • bardzo dobra wytrzymałość oraz jakość,
  • papierowe taśmy są ekologiczne i można je poddać recyklingowi,
  • szczelne, lecz można je łatwo odkleić,
  • uniwersalne, nadają się do zabezpieczania wielu przedmiotów, odpowiednie do powierzchni zarówno plastikowych, jak i papierowych,
  • odporność na niesprzyjające warunki, np. promieniowanie, wilgoć, wysokie temperatury,
  • dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, można je personalizować i dopasowywać do własnych potrzeb,
  • lekkie i tanie, są ekonomiczne, a co za tym idzie powszechnie stosowane, dzięki swojej niskiej gramaturze nie zwiększają wagi przedmiotu, co jest ważne dla przesyłek kurierskich.

Dyspenser

Klejenie bardzo dużej ilości towarów może okazać się nie wygodnie. Rozwiązaniem oferowanym przez firmy jest dyspenser do taśm, który zapewni szybki i sprawny przebieg tego procesu. Dyspensery ułatwiają przycinanie taśmy do odpowiednich rozmiarów oraz jej aplikowanie. Dyspensery w różnych rozmiarach są powszechnie używane w  wielu firmach i magazynach.