protetyk

Protezy to bardzo często jedyne rozwiązanie, by mieć piękne zęby, jednak niekoniecznie swoje. To nic nie zmienia. Zęby można spokojnie zastąpić na kilka różnych sposobów, zwłaszcza że ich wypadanie nie jest winą pacjenta. Często to wina uwarunkowań genetycznych czy wypadków. Protezy dodatkowo czasami sprawiają problemy, dlatego stale warto chodzić do protetyka. A kiedy na pewno trzeba to zrobić? Kiedy kontrola będzie bardzo ważna?

Wizyta po założeniu protezy – obowiązkowa!

To bardzo ważny punkt. Wiele osób po skończonym leczeniu protetycznym czy stomatologicznym rezygnuje z pierwszej wizyty kontrolnej u protetyka bielany. Powinna się ona odbyć w ciągu jednego lub dwóch dni od założenia. Gdyby proteza uwierała bądź sprawiała bolesny dyskomfort, wtedy oczywiście trzeba byłoby udać się do specjalisty wcześniej, w razie potrzeby. Dodatkowo pamiętajmy wtedy o tym, by protezę zostawić w jamie ustnej. Na podstawie podrażnień błony śluzowej, protetyk będzie mógł dopasować protezę do naszych potrzeb. Nie naprawiaj protezy na własną rękę, nie poprawiaj „domowymi sposobami”! Tym działaniem gwarantujesz sobie wyrządzenie niepotrzebnej krzywdy. Nie piłuj i nie sklejaj protezy – pamiętaj, tylko protetyk może to zrobić.

Udaj się do specjalisty, gdy coś cię boli

Pamiętaj, aby iść do protetyka za każdym razem, kiedy poczujesz ból, jakikolwiek. Ból może sprawiać sama proteza, która przemieściła się lub zniszczyła poprzez zbyt mocny nacisk. Umów się na wizytę najlepiej w tym samym dniu, ponieważ zepsuta proteza to gwarancja nowych problemów – stanów zapalnych i ran, które ciężko wyleczyć. Dodatkowo nie zapominaj o wizytach kontrolnych w przyszłości. Dzięki nim na bieżąco lekarz będzie mógł wykluczać problemy, związane z użytkowaniem protezy, a tym samym zapewni nam bezpieczeństwo. Co ile powinniśmy odwiedzać gabinet? Tak samo, jak w przypadku innych specjalistów – co najmniej raz na pół roku. To optymalny czas dla twoich nowych zębów, które mają ci w końcu zapewni totalny komfort jedzenia oraz mówienia, niezależnie od ilości stałych zębów. Protezy nie są w końcu tak trwałe, jednak protetycy w Erdental robią co mogą, by osiągać zadowalające efekty. Wiedzą, że od nich zależy szczęście pacjenta, który jest skazany właśnie na protezy zębów. To trudny temat, jednak nowoczesna medycyna pozwala znajdować rozwiązania dzięki nowym, lepszym i bardziej trwalszym materiałom.

Opublikowano w kategorii: Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *