Turystyka w Warszawie – statystyki

Turystyka w Warszawie – statystyki

16 września 2020 0 przez Redakcja

Warszawa będąc stolicą kraju, a jednocześnie największym polskim miastem jest również jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów zagranicznych i rodzimych miastem w naszym kraju. Pomimo, że w przeciwieństwie do Gdańska nie leży nad morzem, a w przeciwieństwie do Zakopanego nie leży nieopodal gór to mimo to przyciąga wielu turystów rok rocznie. Teraz poznaliśmy statystyki dotyczące rynku turystycznego w Warszawie za rok poprzedni tj. 2019.

Turystyka w Warszawie dane

10 milionów turystów! Tylu, według danych opublikowanych w raporcie Stołecznego Biura Turystyki odwiedziło Warszawę w 2019 roku. Co ważne, opinie turystów na temat naszego kraju i miasta są w większości bardzo pozytywne. Największą grupę turystów odwiedzających Warszawę stanowią:

  • Brytyjczycy (20%),
  • Niemcy (10%),
  • Ukraińcy (7%),
  • Amerykanie,
  • Włosi.

Zobacz też: Weekend w Warszawie – co zwiedzić?

Jakie miejsca najchętniej odwiedzali turyści w Warszawie w 2019 roku? Według danych ze wspomnianego raportu SBT miejscem tym było: Stare miasto, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki oraz Zamek Królewski. Nic w tym, dziwnego wszak są to miejsca piękne i mające historyczne znaczenie dla Warszawy i całego kraju.