Warszawa walczy z plastikiem: „Myślę, nie marnuję opakowań”

Warszawa walczy z plastikiem: „Myślę, nie marnuję opakowań”

4 lutego 2024 0 przez Redakcja

W odpowiedzi na globalne wyzwania związane z nadmiernym zużyciem plastiku, warszawski ratusz rozpoczął ambitną kampanię edukacyjną pod hasłem „Myślę, nie marnuję opakowań”. Inicjatywa została uruchomiona tydzień temu, 23 stycznia, w ramach Dnia bez opakowań foliowych. Edukatorzy, obecni na trzech lokalnych targowiskach, starają się przekonać mieszkańców do korzystania z wielorazowych toreb podczas zakupów.

Zachęta do zmiany nawyków

Polski rynek rocznie przyjmuje około 6 milionów ton opakowań, z których tylko około 1,5 miliona ton udaje się odzyskać dzięki selektywnej zbiórce. Niestety, jedynie połowa z tej ilości trafia do recyklingu. Warszawiacy sami generują imponujące 800 tysięcy ton odpadów rocznie.

Akcja „Myślę, nie marnuję opakowań” ma na celu nie tylko zwrócenie uwagi na problem związanego z plastikiem, ale także zmianę konsumenckich nawyków. Poprzez edukację i promowanie korzystania z wielorazowych opakowań, ratusz dąży do zredukowania ilości odpadów i ochrony środowiska. Kampania skupia się na rozwijaniu świadomości ekologicznej, zachęcając do podejmowania bardziej zrównoważonych wyborów podczas codziennych zakupów.