Gdzie w Warszawie można wejść na dach?

Gdzie w Warszawie można wejść na dach?

28 grudnia 2019 0 przez Redakcja

Warszawa jest miejscem, które ze względu na intensywność miejskiego życia oraz ciekawą, miejską architekturę stanowi interesujący obiekt dla fotografów, malarzy lub po prostu osób, które chcą obejrzeć miasto, które tętni życiem. Bo Warszawa właśnie taka jest – tętniąca życiem ludzi ale też licznych firm, klubów, pubów, dyskotek, centrów handlowych, które tutaj nie zasypiają nigdy oświetlając miasto. Jak najlepiej obserwować Warszawę? Z dachu! Podpowiadamy, gdzie można legalnie w Warszawie wejść na dach.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to z pewnością jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Warszawie. Od lat znajduje się na szczycie muzeów, które szczególnie przypadły ludziom do gustu. Wielu odwiedzających przyjeżdża do CNK nie tylko po to, aby zobaczyć nowinki techniczne ale również, by wejść na tamtejszy dach! Jest to miejsce, gdzie możemy się udać za darmo, bez wykupionego biletu, tylko po to, aby spędzić chwile nad Wisłą z pięknym widokiem na Warszawę. Zdecydowanie polecamy dach Centrum Nauki Kopernik!

BUW, czyli Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego

Popularny BUW, czyli biblioteka należąca do UW to kolejne miejsce (nomen omen znajdujące się zaledwie kilkadziesiąt metrów od Centrum Nauki Kopernik), gdzie poza czytaniem książek możemy również zwiedzić dach budynku. Stamtąd zaś czeka nas piękny widok na Warszawę oraz wspaniały ogród, w którym na pewno będziemy chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i często tam wracać. Obydwie wymienione dotąd miejscówki znajdują się na warszawskim Powiślu.

Pałac Kultury i Nauki

Dach Pałacu Kultury i Nauki to znane wszystkim turystom miejsce, gdzie znajduje się taras widokowy na Warszawę. Nie jest on jednak niestety bezpłatny, za wstęp należy uiścić opłatę w wysokości około 20 zł. Widoki jednak z dachu Pałacu Kultury robią wrażenie i na pewno warto skorzystać z tej oferty. Nie mniej, jeśli ktoś woli innego rodzaju rozrywkę to warto zajrzeć do pobliskiego budynku, gdzie mieści się m.in hotel Marriott.

Panorama Bar i Level 27

Na najwyższym piętrze hotelu Marriott w Warszawie znajduje się Panorama Bar, gdzie można nie tylko zamówić drinka, piwo, coś przekąsić ale również zasiąść w wygodnym fotelu w pięknym widokiem na Warszawę! Cena piwa to mniej więcej tyle, ile bilet za wejście na taras widokowy Pałacu Kultury więc na pewno się to opłaca. Innym miejscem na klubowej mapie Stolicy, gdzie możemy wejść na dach (i to dosłownie) jest klub Level 27, który mieści się na dachu jednego z warszawskich biurowców. Widoki na Miasto Stołeczne przednie!

Muzeum Warszawskiej Pragi

Ciekawym miejscem w Warszawie, gdzie można legalnie wejść na dach i podziwiać widoki jest Muzeum Warszawskiej Pragi. Wystarczy wykupić bilet i można wejść na taras, z którego widać dobrze całą okolicę. Bardzo przyjemnie z tej perspektywy ogląda się tę niesławną dzielnicę, która ma w sobie wiele piękna. Polecamy!

Jak widać, aby wejść na dach budynku w Warszawie nie trzeba uciekać się do jakiś wymyślnych sztuczek czy łamania prawa. Są miejsca, gdzie można to zrobić całkowicie legalnie i niekiedy nawet za darmo jak w przypadku Centrum Nauki Kopernik czy Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Zachęcamy wiec wszystkich amatorów oglądania Warszawy z dachu do zwiedzania przygotowanej przez nas listy miejsc!

Zobacz też: