Czy warto kupić mieszkanie na Białołęce?

Czy warto kupić mieszkanie na Białołęce?

22 stycznia 2023 0 przez Redakcja

Północno-wschodnia część warszawskiej Białołęki to wciąż jeden z najbardziej zielonych obszarów dostępnych w stolicy. Rynek pierwotny oraz ilość inwestycji deweloperskich na tak zwanej Zielonej Białołęce poszerzają się, ponieważ mieszkanie bliżej natury i blisko lasu jest marzeniem wielu osób. Jakie udogodnienia może jeszcze zaoferować Białołęka? Odpowiadamy!

Mieszkania Białołęka – charakterystyka dzielnicy

Białołęka to najbardziej wysunięta na północ dzielnica Warszawy oraz druga największa pod względem powierzchni – 73 km2. Obszar ten zamieszkuje obecnie około 130 tys. warszawiaków, z czego prawie połowa to osoby, które wprowadziły się tutaj w ostatnich kilkunastu latach. To pokazuje, jak tzw. sypialnie miasta, a co za tym idzie mieszkania na Białołęce, zyskują z każdym rokiem na atrakcyjności.

Dzielnicę przecina wzdłuż Kanał Żerański (dawniej Królewski), dlatego możemy ją podzielić na część zachodnią oraz wschodnią. Zachodnia strona Białołęki sąsiaduje z Wisłą i są tam zlokalizowane osiedla oraz obszary mające już swoją długoletnią historię, m.in. Tarchomin, Nowodwory czy Żerań. Wschodnia część Białołęki, zwana też Zieloną Białołęką, jest w fazie intensywnego rozwoju i dopiero zaczyna być popularna wśród mieszkańców. To dzielnica o dużym potencjale, który próbują wykorzystać deweloperzy poprzez realizację nowych, kameralnych osiedli mieszkaniowych.

Blisko natury, blisko lasu – czyli o Zielonej Białołęce

Powyższe słowa świetnie odzwierciedlają położenie Zielonej Białołęki na mapie Warszawy. Stąd też deweloper nazwał swoją inwestycję Murapol Osiedle Natura, zlokalizowaną przy ul. Kąty Grodziskie. Okolica oferuje dostęp do rozległych zielonych terenów, w tym dwóch rezerwatów przyrody Łęgi Czarnej Strugi i Puszczy Słupeckiej o łącznej powierzchni prawie 200 ha leśnych terenów.

Murapol Osiedle Natura to kameralne osiedle, zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół. Zależało nam, aby pozostawić zieleń w nienaruszonym kształcie, dlatego stworzyliśmy zielone alejki umożliwiające komfortowy wypoczynek, bez konieczności opuszczania osiedla. Szerokie pasma zieleni w otoczeniu inwestycji sprawiają jednak, że Murapol Osiedle Natura to jedna z naszych najbardziej zielonych inwestycji – komentuje Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży.

Mieszkania Białołęka – udogodnienia inwestycji dewelopera Murapol

Atrakcyjność terenów na warszawskiej Białołęce wzrasta z każdym rokiem. Wskazuje na to zwiększająca się liczba mieszkańców dzielnicy oraz liczba realizowanych inwestycji. Deweloperzy zainteresowani budową nowych mieszkań na Białołęce stawiają coraz częściej na wschodnią stronę dzielnicy, która jest świetnym wyborem dla rodzin z dziećmi.

Nieopodal Murapol Osiedla Natura znajdziemy szereg placówek wychowawczo-edukacyjnych – są to zarówno szkoły podstawowe, jak i przedszkola. Bliskość przystanku autobusowego komunikacji miejskiej pozwala zatem w kilka minut dotrzeć na zajęcia.

Chwila jazdy samochodem dzieli mieszkańców osiedla od Trasy Toruńskiej, łączącej północne dzielnice miasta, oraz dwóch dużych kompleksów handlowych zlokalizowanych na krańcu Targówka. Chodzi o Atrium Targówek oraz pobliski sklep Ikea, w których otoczeniu odwiedzimy takie marki, jak Castorama, Leroy Merlin, Multikino, Homepark, Obi czy centrum handlowe M1 Marki. W 25 min dotrzemy do Centrum Warszawy.

Nowe mieszkania na Białołęce charakteryzują się niską zabudową. Deweloper Murapol realizuje trzykondygnacyjne budynki, a w każdym z nich powstaje około 50 mieszkań. Ponad 400 lokali z puli niemal 500 zostały już sprzedane. W ofercie pozostało kilkadziesiąt mieszkań dostępnych w układach od 2 do 5 pokoi. Do wszystkich przynależą balkony lub tarasy z ogródkami. Co ważne, duża część miejsc postojowych została ulokowana na zewnątrz.

Mieszkanie na Białołęce może być dobrym wyborem, w przypadku chęci przeprowadzki do stolicy. Dobra komunikacja, bliskość natury oraz sklepów sprawia, że dzielnica ta jest bardzo atrakcyjna do zamieszkania.