Kiedy warto skorzystać z psychoterapii?

Kiedy warto skorzystać z psychoterapii?

4 marca 2022 0 przez Redakcja

Kontakt z psychologiem jest sposobem na rozwiązanie wielu problemów życiowych. Psychoterapia indywidualna lub grupowa sprawia, że łatwiej jest poradzić sobie z kłopotami w związku, trudnościami wychowawczymi lub kryzysem związanym z depresją. Polskie towarzystwo psychologiczne zaleca, by nie zwlekać z wizytą u terapeuty, gdy czuje się, że problemy stają się zbyt trudne do rozwiązania.

  1. Psychoterapia wsparciem w trudnej sytuacji życiowej
  2. Czy warto zdecydować się na psychoterapię indywidualną?

Konsultacja psychologiczna jest kierowana zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Można z niej skorzystać w przypadku śmierci bliskiej osoby, poważnych konfliktów w rodzinie, uzależnienia lub zachorowania na depresję i nerwicę. Psychoterapeuta pomaga również pacjentom, którzy cierpią na zaburzenia osobowości, bulimię, anoreksję. Dowiedz się więcej o pracy terapeutycznej psychologów.

Psychoterapia wsparciem w trudnej sytuacji życiowej

Trening umiejętności społecznych dla dorosłych, psychoterapia grupowa lub indywidualna, a także doraźna psychoterapia dzieci w kryzysowych sytuacjach są skuteczną formą radzenia sobie z problemami w kompleksowy sposób. Psycholog online lub przyjmujący pacjentów w gabinecie w oparciu o kontrakt terapeutyczny prowadzi cykliczne spotkania. W ich trakcie pacjent lepiej poznaje samego siebie, swoje motywacje i nawyki, a następnie uczy się nowych wzorców zachowania.

Dobry psychoterapeuta w podejściu integracyjnym wykorzystuje różne techniki pracy z pacjentem. Dzięki temu terapia małżeńska Warszawa lub rodzinna pozwala skutecznie przezwyciężyć kryzys życiowy. Już pierwsza wizyta dla osób, które przeżywają trudności związane z życiem zawodowym, rodzinnym lub uczuciowym, pomaga uporać się z największymi trudnościami.

Zapoznaj się z ofertą https://rodzinaodnowa.waw.pl/

Czy warto zdecydować się na psychoterapię indywidualną?

Polskie towarzystwo psychiatryczne zaleca stosowanie terapii indywidualnej w przypadku osób, które przeżywają kryzys związany z próbą samobójczą, zaburzeniami osobowości, a także problemami w sferze seksualnej. Dla osób cierpiących na alkoholizm lub inne uzależnienie spotkania odbywają się głównie w grupach. Dzięki temu mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami, by wspólnie motywować się do walki z nałogiem.

Z psychoterapii indywidualnej mogą korzystać również uczestnicy terapii grupowych. Niektóre tematy nie powinny być omawiane na forum większej grupy, dlatego pacjent w porozumieniu z terapeutą ustala, kiedy odbędzie się pierwsze spotkanie w cztery oczy.