Weekend w Warszawie – co robić? Co się dzieje ciekawego?

Weekend w Warszawie – co robić? Co się dzieje ciekawego?

30 kwietnia 2020 Komentarze przez Redakcja

Weekend w Warszawie to okazja nie tylko do zabawy, zwiedzania czy długich spacerów ale też do poznania historii miasta, spróbowania tutejszej kuchni czy pobycia trochę czasu na łonie natury! Warszawa oferuje swoim mieszkańcom bardzo wiele atrakcji więc jeśli zastanawiasz się co ciekawego dzieje się w Warszawie w weekend albo co można robić w weekend w Warszawie to ruszamy z odpowiedzią!

Weekend w Warszawie – spacery

Warszawa jest miastem, które posiada niezwykła architekturę, piękne historyczne budynki ale także nowoczesne biurowce, przeszklone sklepy, historyczne dworki jak również te odbudowane tuż po wojnie. To wszystko dopełniają liczne w mieście parki czy centra handlowe, które sprawiają, że jeśli chcemy przejść się po mieście w weekend to miejsc na spacery mamy naprawdę dużo.

Na początek proponujemy coś na świeżym powietrzu, na łonie natury. W naszej stronie znajdziecie bazę parków w Warszawie więc coś na pewno wybierzecie. Dobrym wyborem będzie np. Ogród Saski znajdujący się nieopodal Placu Piłsudskiego, który szczególnie wiosną i latem jest piękny i tętni życiem, gdyż mnóstwo ludzi w tym czasie wychodzi tam na spacery. Innym parkiem, który szczególnie upodobali sobie spacerowicze i turyści w Warszawie są Łazienki Królewskie, które również są dobrą propozycją na weekend w Warszawie. Zwiedzając Łazienki można nie tylko odpocząć na świeżym powietrzu ale też poznać nieco historii Warszawy.

Łazienki Królewskie

Kiedy mamy ochotę na nieco inny klimat warto wybrać się na Starówkę, gdzie czeka na nas piękny Rynek Starego Miasta. Jest to miejsce odbudowane po wojnie jednak wciąż czuć na nim klimat starej Warszawy. Warto więc wybrać się tam na spacer, kiedy jesteśmy na weekend w Stolicy.

Na popularnej Starówce czekają na nas nie tylko zabytkowe miejsca ale również liczne Restauracje czy Muzea, w tym Muzeum Warszawy, które na pewno warto zwiedzić.

Rynek Starego Miasta w Warszawie

Weekend w Stolicy – imprezy

Jeśli przyjeżdżamy na weekend do Warszawy na pewno wielu z nas chciałoby odpowiednio poimprezować. Jeśli tak, to trafiliście w odpowiednie miejsce, gdyż w mieście jest cała masa różnego rodzaju klubów, pubów i imprez plenerowych (o każdej porze roku) więc na pewno załapiecie się na dobrą imprezę w klubie, koncert na świeżym powietrzu czy posiadówkę ze znajomymi w pubie. Zabawa do białego rana gwarantowana i dobre wspomnienia z weekendu również.

Sportowy weekend w Warszawie

Niektórzy bardziej niż imprezowanie czy zwiedzanie zabytków lub muzeów wolą podczas wolnego weekendu spędzać czas bardziej aktywnie, na sportowo. Dla tych również Warszawa oferuje całą masę atrakcji. Sport w Warszawie to liczne boiska, pływalnie, korty tenisowe, ale także organizowane biegi, maratony itp. Dla fanów sportu ale takich, którzy wolą go oglądać, a nie uprawiać miasto oferuje tez liczne sportowe rozgrywki m.in. mecze piłkarskie Legii Warszawa.

Mecz na Stadionie Narodowym

Gdzie zjeść w weekend w Warszawie?

Weekend w Warszawie to okazja do wspaniałych przeżyć i spędzenia czasu w mieście, które posiada bardzo bogatą historię, wspaniałą architekturę, lokale gastronomiczne oferujące pyszne jedzenie z każdego zakątka świata oraz liczne obiekty kulturalne (teatry, muzea, kina) i parki. Podczas zwiedzania na pewno zgłodniejemy więc warto wybrać się do jednej z tutejszych restauracji by poznać smaki miasta. Proponujemy np. restaurację Bazyliszek na Rynku Starego Miasta albo Der Elefant przy Placu Bankowym.

Jeśli macie jakieś inne ciekawe pomysły na spędzenie czasu w weekend w Warszawie dajcie koniecznie znać w komentarzach, może wspólnie uzupełnimy tę listę rzeczy, które można robić w Stolicy!