warszawa

Stwierdzenia typu: odpowiedni kurs, właściwy kurs są to pojęcia heterogeniczne, czyli takie, gdzie dla każdego inny rodzaj szkolenia będzie lepszy. Z całą pewnością każdy z nas ma trochę inne wyobrażenie swojego idealnego kursu, który pozwoli mu przyswoić w stopniu zadowalającym obcy język.

Jak wybrać kurs języka Hiszpańskiego w Warszawie?

W poniższym artykule postaramy się opisać elementy, na które warto zwrócić uwagę przy doborze kursu języka hiszpańskiego.

Kurs języka hiszpańskiego Warszawa

Jednym z najważniejszych pytań, na które należy sobie odpowiedzieć przy wybieraniu kursu jest to, gdzie on ma się znajdować. Czy chcesz na kurs dojeżdżać rowerem, czy może samochodem lub metrem. Może chcesz aby kurs był organizowany u kogoś w mieszkaniu, a może wolisz aby było to 30 piętro w najnowszym wieżowcu. Każdy z nas ma indywidualne preferencje, które sprawią, że przyswajanie wiedzy będzie dużo łatwiejsze.

A może dopiero przyjeżdżasz do Warszawy i nie wiesz, która lokalizacja byłaby dla Ciebie najlepsza. Polecamy w takiej sytuacji wybrać lokalizację kursu niedaleko Twojego miejsca zamieszkania, pozwoli Ci to na bezstresowe docieranie na szkolenie, a wolny czas, który zaoszczędzisz na dojazdach, będziesz mógł przeznaczyć na poznawanie nowego miasta.

Czas trwania kursu

Drugim bardzo ważnym elementem jest to, ile dany kurs będzie trwał. Tak samo jak w przypadku lokalizacji, jest to całkowicie zależne od preferencji kursanta. Dla osób całkowicie początkujących poleca się, aby poświęcały na naukę więcej czasu – pozwoli to na szybsze poznanie podstaw, dzięki którym dalsza nauka powinna iść dużo łatwiej. Jeżeli jesteś już osobą, która posługuje się w miarę biegle językiem hiszpańskim, to powinieneś wybrać rozłożony w czasie kurs uzupełniający.

Zwróć również uwagę na czas trwania pojedynczych zajęć i również ten element dobierz do swoich preferencji. Nie każdy lubi długie przesiadywanie, bez możliwości przerwy.

Indywidualny kurs hiszpańskiego czy grupowy

Obecnie na rynku jest wiele szkół, które oferują zajęcia indywidualne, w małych grupach czy w większych grupach. Na Twój wybór powinny wpłynąć w dużej mierze dwie składowe, po pierwsze – Twoje preferencje. Jeżeli nie lubisz rozpraszania i chcesz aby czas poświęcony na kurs został wykorzystany w stu procentach – zdecyduj się na kurs indywidualny. Jeżeli jednak w relacji 1-1 czujesz się mało komfortowo, z pomocą przychodzą kursy grupowe. Masz do wyboru zarówno małe (kilka osób) jak i większe grupy.

Drugim, również ważny elementem, który będzie dyktował rodzaj wybranego przez Ciebie kursu, to jego cena. Z reguły kursy grupowe są zdecydowanie tańsze niż kursy indywidualne.

Jeżeli nie przeszkadzają Ci zajęcia indywidualne, oraz możesz sobie na nie pozwolić finansowo, to zdecydowanie warto postawić na taki rodzaj szkolenia językowego. Pozwoli ono w możliwie najszybszym czasie przyswoić podstawy języka hiszpańskiego.

Rodzaj kursu

Kurs języka hiszpańskiego to pojęcie bardzo ogólne. W większości idziemy na kurs z jakimś zamiarem. Dzisiaj mamy do wyboru różne formy kursów, i cel każdego z nich może być zupełnie inny.

  1. kurs ogólny języka hiszpańskiego – jest to najczęściej wybierany kurs, który może być prowadzony na wszystkich poziomach zaawansowania. W trakcie kursów ogólnych uwzględnione są wszystkie najważniejsze umiejętności językowe, tj. czytanie, pisanie, słuchanie czy mówienie. Jeżeli nie jesteś ograniczony czasowo oraz nie masz w planach zdawania egzaminu z hiszpańskiego, to kurs ogólny będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.
  2. kurs przygotowujący do egzaminu z języka hiszpańskiego – są różne formy egzaminów językowych. Najpopularniejszym z nich jest matura. Kurs przygotowujący do egzaminu jest bardzo mocno ukierunkowany na poprawienie kompetencji niezbędnych do zdania egzaminu. Osoby prowadzące takie kursy doskonale wiedzą, jakie elementy są niezbędne do zdania danego egzaminu, dzięki czemu mogą skupić się tylko na tym, co w danym czasie jest dla Ciebie najważniejsze.
  1. kurs wakacyjny z języka hiszpańskiego – przyszły wakacje i masz trochę wolnego czasu? Zdecyduj się na kurs wakacyjny. Są to kursy, jak sama nazwa wskazuje, prowadzone w wakacje. Ich intensywność jest dopasowana do uczestników, jednak masz gwarancję, że wkładając własną pracę, po wakacjach poziom Twojego języka hiszpańskiego będzie wyższy niż przed wakacjami.

Jak widać nie każdy kurs jest taki sam i przed Tobą naprawdę trudna decyzja, która będzie wpływała na dalszy rozwój Twoich umiejętności posługiwania się językiem hiszpańskim.

Zapoznaj się z ofertą jednej z najlepszych szkół języka hiszpańskiego w Warszawie i dokonaj prawidłowego wyboru.

Opublikowano w kategorii: Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *