Wycena firmy w Warszawie – ile kosztuje? Kto może jej dokonać?

Wycena firmy w Warszawie – ile kosztuje? Kto może jej dokonać?

30 maja 2022 0 przez Redakcja

Wycena przedsiębiorstwa nie jest tak prostym zadaniem, jak się może początkowo wydawać. Na oszacowanie wartości firmy wpływa bowiem wiele różnych czynników, a sam proces wyceny spółki czy innego podmiotu gospodarczego składa się z kilku etapów. To dlatego zlecenie to warto zlecić profesjonalistom, którzy specjalizują się w zakresie wycen przedsiębiorstw.

Wycena firmy w Warszawie – ile kosztuje? Kto może jej dokonać?

Indywidualne podejście to podstawa jeśli chcemy dokonać rzetelnej i obiektywnej wyceny firmy. Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi wycena firmy jednoosobowej, wycena spółki cywilnej czy średnich przedsiębiorstw, niezbędna może okazać wiedza i duże doświadczenie ekspertów.

Wycena przedsiębiorstwa i wyceny spółek – na czym polega?

Wycena firmy musi opierać się na konkretnych danych liczbowych i nie tylko. Pod uwagę bierze się zarówno wartości niematerialne takie jak choćby licencje, patenty, prawa autorskie, markę, znaki towarowe itp. ale także wartości materialne, czyli np. nieruchomości. Wycena przedsiębiorstwa musi uwzględniać bilans aktywów oraz pasywów, w tym także zależności między nimi.

 

Wycena wartości firmy – kiedy wykonać?

Wyceny spółek czy wielu innych podmiotów można dokonać w każdych okolicznościach, ale najczęściej przedsiębiorcy decydują się na taki ruch w przypadku chęci sprzedaży firmy lub udziałów w niej. Bardzo często jest to także konieczne przy różnego typu transakcjach, negocjacjach z partnerami biznesowymi czy przed wejściem na nowy rynek. Wartość przedsiębiorstwa może stanowić wtedy decydujący argument, pozwala jednocześnie na oszacowanie jaka jest wielkość przedsiębiorstwa, a także jego potencjał w odniesieniu do danego rynku. Wycena przyda się ponadto w przypadku restrukturyzacji, przekształcenie lub likwidacji firmy, procesów sądowych, jak i na potrzeby optymalizacji podatkowej.

Jak przebiega wycena przedsiębiorstw?

Pierwszym etapem wyceny przedsiębiorstw powinno być określenie celu wyceny spółki czy innego podmiotu, następnie zbierane są wszelkie dane, które mogą mieć wpływ na końcowy rezultat. Kolejnym etapem jest analiza tych danych, wykonanie wyceny i wreszcie sporządzenie raportu. Przy wycenie korzysta się z odpowiednich metod, które należy dobrać indywidualnie, w tym grupy metody dochodowej, majątkowej lub porównawczej. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, tutaj znajdziesz więcej o wycenie przedsiębiorstwa, wycena przedsiębiorstwa Warszawa oraz wielu innych kwestiach z tym związanych.

Wycena przedsiębiorstw Warszawa i wycena firmy Warszawa – komu zlecić?

Wycena firmy Warszawanajlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania specjalizującej się w tym firmie takiej jak kancelaria SIPEX. Dzięki temu klienci mają pewność najwyższego standardu świadczonej usługi. Wycena wartości spółki czy innego podmiotu gospodarczego zostanie wykonana przez ekspertów z wielu dziedzin, w tym radców prawnych, księgowych, prawników, analityków itp., którzy posiadają wieloletnie doświadczenie. Specjaliści są do Twojej dyspozycji w nawet najbardziej wymagającym przypadku. Nie czekaj, tylko sprawdź ofertę ( wycena firmy Warszawa) i skontaktuj się z kancelarią SIPEX w celu ustalenia szczegółów. Pracownicy rozwieją wątpliwości i odpowiedzą na wszelkie pytania.