Wynajem pokoi w Warszawie – ceny stancji

Wynajem pokoi w Warszawie – ceny stancji

6 stycznia 2019 0 przez Redakcja

Warszawa jako Stolica naszego kraju jest miejscem, do które ciągną każdego roku tłumy nowych mieszkańców. Są to zarówno studenci, jak i pracownicy z zagranicy lub z innych obszarów Polski, którzy szukają lepszego życia w Warszawie. Są to też turyści, którzy zostają w naszym mieście na dłużej. Każdy z nich pragnie wynająć mieszkanie lub pokój, w którym można by zacząć układać sobie życie na nowo w Stolicy. Ile jednak kosztuje wynajem w Warszawie. Jakie są ceny wynajmu pokoju lub mieszkania w Stolicy w 2019 roku? Postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie poniżej.

Ceny wynajmu pokoju Warszawa 2020

Każdego roku, do Warszawy migrują dziesiątki tysięcy osób z całego kraju i spoza obszaru Polski. Wielu z nich zostaje tu na stałe i potrzebuje mieszkania lub pokoju. Jedną z opcji jest kupno mieszkania w Warszawie, jednak do tego potrzeba stałych zarobków i oszczędności, które stworzą naszą zdolność kredytową. Inną opcją jest wynajem pokoju i jest to świetna propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w mieście Stołecznym. Co przemawia za wynajmem stancji w Warszawie? Na pewno jest to niska cena w porównaniu do zakupu mieszkania na własność lub wynajmu domu. Dodatkowo mamy możliwość szybszego zerwania umowy, a więc jesteśmy bardziej elastyczni (choć wiele zależy od rodzaju umowy i tego, jak jest ona skonstruowana).

Jeśli zaś chodzi o cenę wynajmu pokoju w Warszawie to oczywiście wszystko zależy od dzielnicy i metrażu, na jaki się zdecydujemy. Wiadomo, że niektóre dzielnice są bardziej bezpieczne niż inne, z kolei zaś wiele z nich jak Rembertów, Bemowo czy Wilanów jest mocno oddalonych od centrum i podróż do pracy czy na uczelnię może zająć wieki. Wybierając więc pokój do wynajęcia skupiajmy się nie tylko na cenie ale również na lokalizacji nieruchomości!

Wybierając pokój warto pamiętać też o ewentualnych szkodnikach. Jeśli się pojawią, można skorzystać z usług firmy, która oferuje profesjonalną deratyzację i dezynfekcję. Wówczas pozbędziemy się problemu szybko.

Ile kosztuje wynajem pokoju w Warszawie – nieruchomości pod lupą

Za wynajem pokoju w Warszawie, zapłacimy średnio około 800 zł miesięcznie. Najdrożej będzie w Śródmieściu, gdzie ta cena może sięgać nawet 1200 zł, nieco taniej jest na Mokotowie, Ursynowie czy Bielanach (około 800 zł), natomiast zdecydowanie najtaniej jest w dzielnicach peryferyjnych jak Białołęka czy Ursus (Nawet 400 zł). Stamtąd jednak dosyć długo zajmie nam dojazd, nie mniej, Warszawa jest coraz lepiej skomunikowana (sprawdź wpis o nowych tramwajach dla Warszawy) więc widoczne są dobre perspektywy. Jeżdżąc jednak codziennie metrem musimy się liczyć z tłumem o czym pisaliśmy dla Was w artykule pt. TOP 3 najbardziej zatłoczonych stacji metra, do którego lektury oczywiście bardzo zachęcamy, szczególnie te osoby, które dopiero wprowadzają się do Warszawy.

Wynająć pokój w Warszawie – czy to trudne?

Wynajem pokoju, mieszkania czy innego rodzaju nieruchomości to z pewnością poważna i odpowiedzialna decyzja dla każdego człowieka. Ceny pokoi w Warszawie też są wysokie na tle innych miast. Nie mniej, podczas wyboru odpowiedniego miejsca dla siebie należy brać pod uwagę szereg czynników takich jak: cena najmu nieruchomości, sąsiedztwo, lokalizacji, metraż itp.

Materiał partnera