Wynajem samochodów dostawczych w Warszawie – nowoczesna alternatywa dla inwestycji we własny pojazd

Wynajem samochodów dostawczych w Warszawie – nowoczesna alternatywa dla inwestycji we własny pojazd

9 marca 2021 0 przez Redakcja

Prowadzenie firmy niejednokrotnie wymaga korzystania z samochodu dostawczego. Grono przedsiębiorców decyduje się więc na zakup własnego pojazdu, angażując do tego celu bieżące środki finansowe lub środki z kredytu albo leasingu. Tymczasem nie są to jedyne możliwości – alternatywą dla nich jest wynajem samochodów dostawczych w Warszawie.

  1. Na czym polega wynajem samochodów dostawczych w Warszawie?
  2. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu dostawczego?

Wynajem pojazdu to bardzo atrakcyjna opcja szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy potrzebują takiego auta jedynie na krótki czas. Coraz częściej na najem auta dostawczego decydują się również właściciele firm opierających swoją działalność na korzystaniu z tego rodzaju pojazdu. W wielu sytuacjach, najem długoterminowy jest bardziej opłacalny niż inwestycja we własny pojazd.

Na czym polega wynajem samochodów dostawczych w Warszawie?

Najem samochodu nie różni się niczym od innych rodzajów najmu, a więc polega na używaniu wybranego pojazdu, który nadal pozostaje własnością wypożyczalni, w zamian za określoną umownie opłatę. Chociaż pozornie najem może być droższy od leasingu czy zakupu auta na kredyt, to w ogólnym rozrachunku najmujący osiąga z tego tytułu pokaźne korzyści. Główną z nich jest możliwość korzystania z samochodu przez określony czas, ale bez konieczności ponoszenia kosztów zakupu oraz dodatkowych wydatków związanych z tym zakupem, takich jak ubezpieczenie czy doposażenie auta. W przypadku najmu za wszystkie tego rodzaju opłaty odpowiada właściciel samochodu, a więc wypożyczalnia. Najemca ponosi natomiast koszt czynszu za najem.

Ciąży na nim również obowiązek pokrywania bieżących wydatków związanych z eksploatacją, np. kosztów paliwa, płynu do spryskiwaczy czy utrzymania samochodu w czystości. Wszelki podział kosztów jest zwykle szczegółowo opisany w umowie najmu. Właśnie dlatego wynajem samochodów dostawczych w Warszawie cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców, którzy chętnie korzystają z oferty czołowych wypożyczalni, takich jak https://dolcar.auto.pl/wypozyczalnia-samochodow-dostawczych-warszawa/.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu dostawczego?

Zanim przedsiębiorca podejmie decyzję o sposobie pozyskania samochodu, rozważa wiele opcji pod kątem finansowym. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu dostawczego? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ cena jest zależna od wielu czynników. Pod uwagę trzeba wziąć okres wynajmu, a więc czy będzie to najem krótko, średnio czy długoterminowy, a także:

  • rodzaj wynajmowanego samochodu,
  • limit kilometrów,
  • możliwość skorzystania z usług dodatkowych,
  • wybór wyposażenia uzupełniającego.

Aby poznać dokładną cenę najmu wybranego pojazdu, warto skontaktować się z wypożyczalnią i zapytać o konkretną ofertę. W ten sposób można porównać ze sobą usługi kilku miejsc i wybrać to, które jest w stanie zaproponować jak najkorzystniejsze warunki najmu.

Biorąc pod uwagę koszt wynajmu samochodu, warto pomyśleć również o jego rozliczeniu w kosztach firmowych. Do kosztów uzyskania przychodu przedsiębiorcy mogą zaliczyć nie tylko wartość z faktury za najem, ale również koszty związane z eksploatacją samochodu, a więc zakup paliwa, mycie czy inne podobne im wydatki. Ustawodawca umożliwił również odliczenie VAT z tych faktur, dlatego podatek naliczony z tych dokumentów skutecznie obniża podatek należy, który przedsiębiorca powinien odprowadzić do urzędu skarbowego. Zatem koszt wypożyczenia samochodu dostawczego nie tylko realnie wpływa na ograniczenie wydatków na prowadzenie działalności, ale też korzystnie wpływa na zobowiązania podatkowe firmy.