nauka-przez-zabawe

Wiele dzieci ma problemy ze skupieniem swojej uwagi na nauce. Nic w tym dziwnego – wszak w okresie, w którym dzieciaki dorastają, a cały świat wydaje się być pełen interesujących atrakcji, trudno poświęcić swoje myśli uczeniu się nad zeszytem i podręcznikiem. Każdy młody uczeń czy uczennica raczej myśli o zabawie z rówieśnikami niż poszerzaniu swojego zasobu wiedzy. A co jeśli byłoby możliwe połączenie zabawy i nauki? Taką właśnie możliwość w zakresie edukacji oferuje platforma edukacyjna Squla!

Nauka przez zabawę dla Twojego dziecka

Czy przyjemna nauka naprawdę jest możliwa? Odpowiedź brzmi tak! Minęły już czasy, kiedy uczenie się musiało oznaczać całe godziny spędzane samotnie przy biurku w stosie książek i notatek. Tego rodzaju nauka nie jest obecnie polecana przez specjalistów, którzy zgodnie twierdzą, ze najlepiej uczymy się przez zabawę i aktywnie wypełniając zadania, w których zdobywanie wiedzy jest niejako pochodną. Dlatego obecnie tak mocno polecane są prace w grupach i zadania interaktywne.

Czy jest Squla? Jest to innowacyjna platforma edukacyjna, która umożliwia rozwijanie swoich talentów i zainteresowań w niemal każdej możliwej dziedzinie. Co ważne Squla zawiera program nauczania wszystkich przedmiotów, które znajdziemy w szkole w klasach 1–6. Posiada również program edukacji przedszkolnej więc jest to oferta zarówno dla starszych jak i tych najmłodszych dzieci.

Interaktywne gry i quizy, czyli to co dzieci lubią najbardziej!

Tradycyjna nauka wydaje C się nudna? Platforma edukacyjna dla dzieci Squla to szereg gier, quizów i filmów edukacyjnych, których specyfika polega na tym, że zachęcają dziecko do samodzielnej nauki. Nie ma więc mowy o wmuszaniu w dziecko informacji na siłę. Stara zasada trzech Z – Zakuć, Zdać, Zapomnieć nie ma tutaj miejsca. Po zalogowaniu się do platformy znajdziemy prawie 60 tysięcy interaktywnych zadań dla dzieci, których rozwiązywanie będzie przyjemnością a nie smutną koniecznością. Warto dodać, że lekcje zawarte w Sula są zgodne z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2017/2018. Dziecko może więc w świetny sposób utrwalić sobie naukę przyswojoną już na lekcjach w szkole. To zaś z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Dla rodziców z pewnością istotny będzie fakt, że platforma umożliwia obserwowanie postępów dziecka. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany i chciałbyś samemu sprawdzić działanie platformy można wypróbować ją za darmo pod TYM linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *