zabawki

Zabawy podczas kąpieli nigdy za dużo. W granicach możliwości, powinniśmy się starać nie ograniczać dziecku czasu spędzonego w wodzie. Najlepsza zabawa podczas kąpieli jest oczywiście zawsze w towarzystwie ulubionych zabawek. Częste kąpiele przyczyniają się także do przełamania strachu przed wodą, co może być w wielu przypadkach bardzo przydatne w życiu dorosłym.

Rola zabawek do kąpieli

Zabawki do kąpieli przede wszystkim znacząco wpływają na rozwój dziecka. Właściwie dobrane sprawią, ze maluszek będzie się chętnie kąpał i już nigdy nie usłyszymy sprzeciwu przed umyciem włosów. Podczas zabawy w wodzie dużo łatwiej jest także dziecko uczesać. W połączeniu z dużą ilością piany zabawki do kąpieli rozwijają wyobraźnię, pomysłowość i zdolności motoryczne dziecka, a także pobudzają jego kreatywność. Zabawki edukacyjne sprawią, że od tej pory kąpiel będzie połączona także z nauką poprzez zabawę. Dbając o zdrowie i dobro maluszka, pamiętajmy o zabawkach wysokiej jakości, wykonanych z nieszkodliwych materiałów i z odpowiednimi atestami. Najlepiej w kąpieli sprawdzą się ekologiczne zabawki dostępne w sklepie ekomaluch.pl.

Urozmaicenie eko-kąpieli w wannie

Ciepła woda, piana, ulubione akcesoria i zabawa gotowa. Zabawki do kąpieli w wannie uprzyjemnią każdą kąpiel, dziecko samodzielnie się kreatywnie zaangażuje, a rodzice będą mieli w tym czasie chwilę relaksu dla siebie.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na super ekologiczną, ekskluzywną, niszową kolekcję zabawek do kąpieli firmy Plan Toys. Wszystkie zabawki wykonane są z ekologicznego materiału PlanWood, którego głównym składnikiem jest drewno kauczukowe po obróbce. Żaglówka z misiem polarnym z tej kolekcji stanie się na pewno jedną z najbardziej ulubionych zabawek maluszka, nie tylko w wodzie.

Ciekawy, oryginalny i na pewno niestandardowy wybór to kreatywne zabawki do kąpieli firmy Moluk. Na szczególną uwagę zasługują tutaj kolorowe, designerskie, deszczowe, nie tonące piłeczki Plui, które z powodzeniem sprawdzą się także na przykład na basenie.

Nie ma to jak wielobarwne zabawki do kąpieli o żywej kolorystyce. Takie zabawki przyciągają uwagę dziecka w wyjątkowy sposób i sprawiają, że maluszek ma samodzielne, ciekawe zajęcie na jeszcze dłuższy czas. Tego typu zabawki do kąpieli oferuje na przykład firma Skip Hop.Trudno wyobrazić sobie lepszą zabawę w wodzie pełnej piany, niż tę przy użyciu kolorowych wiaderek do wody Zoo. Super atrakcyjnie spędzony czas w wannie gwarantowany! Równie bogatą kolorystyką zabawek i ciekawymi pomysłami pochwalić się może firma Goki. Wielobarwne, gumowe zwierzątka i uśmiechnięte piłki zrobią w każdej wannie prawdziwą furorę i zabawa wręcz nie będzie miała końca.

O to właśnie chodzi, aby nasza pociecha miała podczas kąpieli jak najwięcej ciekawych zajęć. Pod tym względem, asortyment zabawek do kąpieli firmy B.Toys chyba nie ma sobie równych. Firma oferuje kreatywne, edukacyjne i wieloelementowe zabawki, takie jak na przykład zestaw do łowienia morskich cudaków, czy też zestaw do kąpieli ze statkiem. Te zabawki na pewno często będą gościć w wannie i sprawią wiele radości.

Mali konstruktorzy na pewno upodobają sobie piankowe puzzle do wody firmy Tiger Tribe. Piankowe syrenki z całą pewnością zauroczą wszystkie dziewczynki, które z pasją będą układać puzzle na glazurze przy wannie. Chłopcy z kolei bez wątpienia zafascynują się maleńkimi, sympatycznymi piratami.

A co podczas zabawy nad morzem albo jeziorem?

Wszystkie powyższe zabawki do kąpieli oczywiście świetnie sprawdzą się także na basenie, czy też podczas wypadu nad jezioro albo na wakacjach nad morzem. W poszukiwaniu akcesoriów idealnie dostosowanych do zabaw nad morzem, czy też nad jeziorem, warto zwrócić uwagę na ekologiczną, unikalną ofertę firmy Funkit World. Znajdziemy tutaj między innymi kolorowe frisbee, silikonowe foremki do piasku, łopatki i praktyczne, składane wiaderka o różnej kolorystyce.

Przydatne zabawki do nauki pływania i nurkowania oraz czepki i paski do płetw to z kolei domena firmy SwimFin. Jeśli mamy w domu małego nurka albo pływaczkę, koniecznie powinniśmy się z tą ofertą zaznajomić.

Wspomniane zabawki do kąpieli wspomagają dziecko we wszechstronnym rozwoju, są w pełni bezpieczne i zachęcają do samodzielnej zabawy. W żadnym przypadku jednak nie powinniśmy pozostawiać dzieci w wodzie samych, bez nadzoru osoby dorosłej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *