Ile zarabia kierowca Ubera w Warszawie?

Ile zarabia kierowca Ubera w Warszawie?

24 stycznia 2021 0 przez Redakcja

Ile pieniędzy można zarobić jako kierowca Ubera albo Bolta? Uber zrewolucjonizował branżę taksówkarską i praktycznie wyeliminował tradycyjne miejskie taksówki. Możliwości, jakie daje aplikacja, przekonały miliony ludzi na całym świecie, stąd zaraz za nią pojawiły się inne konkurencyjne marki. Dodatkowo możliwość pracy w dowolnym miejscu, w wybranych przez siebie godzinach i na dodatek w swoim samochodzie zachęciła tysiące kierowców do pracy dla tej firmy. Widząc w internecie bardzo często pojawiające się ogłoszenia o pracy, jako kierowcy ubera wiele osób zaczyna zastanawiać się, jak przedstawiają się realne zarobki taksówkarza. Czy zarobki to kolejna zachęta oferowana przez ubera? Ile tak naprawdę zarabiają kierowcy korzystający z aplikacji Uber i Bolt?

Ile zarabia kierowca w Uberze?

Jedną z podstawowych rzeczy, za którą kierowcy uwielbiają ubera jest aplikacja. Stworzona w taki sposób, że sama pokazuje im klientów w okolicy, dokładnie określa ich wynagrodzenia za kursy, nawiguje, jak również pozwala wystawiać oceny.

Z pewnością motywacją dla kierowców jest również możliwość obdarowania napiwkiem przez klientów, których obsługują. Sama pensja kierowców waha się w zależności od ilości godzin poświęconych na pracę. Średnia jednak jest naprawdę imponująca.

Zarobki w uberze

Dla kierowcy pracującego poniżej 20 godzin tygodniowo średnie zarobki szacują się na 1800 złotych. Jeżeli ktoś poświęca na pracę większą ilość czasu, ale nie przekraczającą 40 godzin tygodniowo – może liczyć na wynagrodzenie rzędu 5000 złotych. Dla osób pracujących na pełen etat lub przeznaczających jeszcze więcej godzin przewidziano wynagrodzenie w okolicy 8247 złotych. Im więcej godzin pracy tym kwoty robią coraz większe wrażenie. Zanim jednak rzucimy naszą posadę i zatrudnimy się w roli kierowcy ubera, przeanalizujemy, z jakimi wydatkami muszą liczyć się pracownicy. Przede wszystkim na wynagrodzenia wpływa rodzaj zatrudnienia. Kierowcy mogą założyć jednoosobową działalność gospodarczą i rozliczać się samodzielnie, bądź skorzystać z usług partnerów, którzy będą od nich pobierali prowizję. Kolejnym ważnym aspektem jest oczywiście benzyna. Firma nie zwraca kosztów paliwa, a jak z pewnością wiemy – nie należy ono do najtańszych. Aby zarobić więcej – kierowcy często decydują się na zakup ekonomicznego samochodu z butlą gazową.

Będąc przy kosztach auta, nie możemy zapominać o jego konserwacji oraz obowiązkowych opłatach. Wożąc ludzi nie unikniemy częstego czyszczenia pojazdu Dodatkowo przy stale rosnącym przebiegu – mogą zdarzać się drobne usterki. Raz w roku musimy również opłacić przegląd samochodu i jego ubezpieczenie. Warto sobie na spokojnie usiąść i obliczyć np. w arkuszu excel jakie wydatki musimy ponieść i ile one dokładnie wynoszą. Z pewnością przydatna będzie także informacja, ile nasz samochód spala litrów benzyny przy 100 kilometrach. Dopiero w kolejnym kroku zastanówmy się, ile godzin miesięcznie jesteśmy w stanie poświęcić na jeżdżenie. Czy będzie to nasze główne źródło utrzymania, czy jedynie dodatek do pensji? Mając jasno przedstawiający się obraz sytuacji, zobaczymy dopiero, czy warto angażować się w pracę jako kierowca ubera.