Zarobki w Warszawie – ile wynosi średnia pensja?

Zarobki w Warszawie – ile wynosi średnia pensja?

28 kwietnia 2020 Komentarze przez Redakcja

Ile zarabia się w Warszawie? Jesteś z małej miejscowości? Okoliczny rynek pracy jest zbyt mały, abyś otrzymał dobrze płatną pracę? Szukasz możliwości rozwoju, których w Twoim mieście brakuje? Jeśli na poniższe pytania odpowiedziałeś twierdząco to może warto przeprowadzić się do Warszawy? Miasto to oferuje dużą możliwość rozwoju. Bogactwo branż z pewnością ułatwi wybór. A jak kwestie zarobkowe? Oto krótkie zestawienie prac, które pozwolą Ci zarobić średnią krajową oraz poznać odpowiedź na pytanie ile wynosi średnia pensja w Warszawie.

Średnie zarobki w Warszawie

Wszystko to jest w głównej mierze zależne od branży. Jeśli masz zamiar przeprowadzić się do Warszawy możesz liczyć się na średnie wynagrodzenie na maksymalnym poziomie 6286 złotych. To najwyższy wskaźnik wynagrodzeń w 2020 roku. Można powiedzieć, że jest on rekordowy. Na tle innych województw Warszawa klasyfikuje się na pozycji lidera. Nigdzie nie otrzymamy takiej średniej jak w Warszawie.

Ile zarabia się w Warszawie – branże

To oczywiście zależy od sektora, w których chcesz podjąć pracę. Oto kilka przykładowych sektorów, gdzie możesz znaleźć pracę. Najprościej będzie szukać pracy w sektorze gastronomi i hotelarstwa. Tam możesz liczyć na średnie zarobki na poziomie do 4 tysięcy złotych brutto, czyli około 2 900 netto. Praca jako pracownik biurowy pozwoli na osiągnięcie zarobków na poziomie powyżej 4 tysięcy brutto. Osoby związane z logistyką, zawodowi kierowcy oraz magazynierzy mogą liczyć na zarobki rzędu powyżej 4500 złotych brutto. Po odjęciu podatków daje nam kwotę około 3 260 złotych. Łatwiej będzie znaleźć pracę w przemyśle. Tam możesz zarobić nieco powyżej 5 tysięcy złotych brutto, czyli 3613 netto. Podobnie sprawa ma się z branżą motoryzacyjną. Tam wyciągniesz około 5 tysięcy złotych brutto. Jeśli chcesz pracować w handlu możesz liczyć na podobną kwotę zarobków. Rynek nieruchomości kusi zarobkami na poziomie 5500 złotych brutto. Rekordowo w statystykach wypada branża IT. Tam możesz liczyć na zarobki powyżej 9 tysięcy złotych brutto. po odliczeniu wszelkich kosztów daje nam około 6435 złotych.

Sprawdź również: