Zmiany w ruchu miejskim w związku z majówką

Zmiany w ruchu miejskim w związku z majówką

1 maja 2024 0 przez Redakcja

W pierwszych dniach maja stolica szykuje się do intensywnego weekendu sportowego, który przyciągnie tłumy zarówno kibiców, jak i sportowców. Oto, co warto wiedzieć o organizacji transportu i zmianach w ruchu na czas wydarzeń.

Finał Pucharu Polski na PGE Narodowym

Najważniejszym wydarzeniem będzie finał Pucharu Polski na PGE Narodowym. Dla wygody kibiców, zalecane jest korzystanie z metra linii M2, które kursują na stacje co kilka minut. Ponadto, tramwaje i autobusy będą kursować zgodnie z objazdami, zapewniając sprawny dojazd do stadionu. Warto jednak pamiętać, że przed meczem, od godziny 14:00 do 16:00, wjazd na Saską Kępę będzie ograniczony.

Uwaga podróżujący: Zamknięcie przystanku kolejowego Warszawa Stadion

Przed meczem oraz po jego zakończeniu, przystanek kolejowy Warszawa Stadion będzie całkowicie niedostępny dla podróżnych. W związku z tym, pociągi SKM i Kolei Mazowieckich nie będą się tam zatrzymywać w określonych godzinach.

Powrót z meczu – zmiany w trasach komunikacyjnych

Po zakończeniu meczu, istnieje możliwość zamknięcia dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich. W takim przypadku, tramwaje linii 7, 9, 22 i 24 oraz autobusy linii 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507 i 521 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Dodatkowo, uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9.

32. Bieg Konstytucji 3 Maja – zmiany w trasie i komunikacji

Biegacze uczczą uchwalenie Konstytucji 3 Maja uczestnicząc w 32. Biegu Konstytucji 3 Maja. Trasa biegu obejmie rondo de Gaulle’a, most Poniatowskiego oraz rondo Waszyngtona, z nowym startem i metą na placu Trzech Krzyży. Start zaplanowano na godzinę 11:00, a uczestnicy będą mieli 55 minut na pokonanie pięciokilometrowej trasy.

Wszelkie szczegóły dotyczące organizacji ruchu i zmian w komunikacji można znaleźć na miejskim serwisie infoulice.um.warszawa.pl. Zaplanuj swoje podróże z wyprzedzeniem, by cieszyć się sportową majówką w Warszawie bez niepotrzebnych utrudnień.