Jak znaleźć najlepsze biuro rachunkowe?

Jak znaleźć najlepsze biuro rachunkowe?

15 lipca 2021 0 przez Redakcja

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego w ogromnym stopniu wpływa na wiele kwestii związanych z prowadzeniem firmy. Współpracując z profesjonalistami, przedsiębiorca może w 100% skupić się na kluczowych dla niego sprawach, związanych z rozwojem działalności i ulepszaniem produktów lub usług. Wraz z upływem czasu, biuro rachunkowe może zaproponować inne sposoby rozliczania się w celu optymalizacji podatkowej, co pozwoli właścicielowi firmy na ograniczenie kosztów. Czym kierować się w celu znalezienia najlepszego biura?

Dobre biuro rachunkowe, czyli jakie?

Jedną z pierwszych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę jest zakres oferowanych usług. Im szerszy, tym lepiej, gdyż świadczy to o kompleksowym podejściu. Co więcej, wraz z upływem czasu, gdy nasza firma zacznie zwiększać swoje dochody lub będziemy chcieli zmienić formę prawne, nie będzie konieczności zmiany księgowego lub księgowej. Zakres usług jest zwykle umieszczony na stronie internetowej każdego biura.

Obecnie zdecydowana większość przedsiębiorców preferuje e-księgowość, z uwagi na oszczędność czasu i znaczną wygodę. Jeśli ta kwestia również jest dla nas kluczowa, trzeba dowiedzieć się w jaki sposób należy wysyłać dokumenty do biura, jaka jest preferowana forma komunikowania się itp. Gdy okaże się, że biuro rachunkowe wymaga osobistego dostarczania faktur i nie korzysta np. z oprogramowania usprawniającego obieg dokumentów, trzeba zastanowić się czy taka współpraca ma w ogóle sens.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Bardzo ważną kwestią dla wielu przedsiębiorców jest wypracowanie sposobu komunikacji przyjaznego dla obu stron. Niejednokrotnie klienci biur narzekają na słaby kontakt i brak odpowiedzi na zadane pytania. Kluczowe jest zatem ustalenie godzin, w których najlepiej dzwonić lub pisać. Dobrym sygnałem jest korzystanie przez biuro z różnego rodzaju komunikatorów, poprzez które można zadać krótkie pytania i uzyskać szybką odpowiedź.

Zapraszamy: biuro rachunkowe Warszawa Mokotów