Na co zwrócić uwagę wybierając elektryka?

Na co zwrócić uwagę wybierając elektryka?

24 października 2023 0 przez Redakcja

Elektryk to jeden z fachowców, który jest niezbędny przy budowie domu. Na co zatem zwrócić uwagę przy jego wyborze? Dlaczego warto podpisać umowę z elektrykiem? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na co zwrócić uwagę szukając elektryka?

Jak wspomniano we wstępie elektryk to jeden z tych fachowców, który jest niezbędny przy budowie domu. Co więcej, jego usługi mogą być konieczne również w przypadku przeprowadzania różnego rodzaju prac remontowych. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając elektryka? Wśród istotnych kwestii z pewnością należy wymienić:

  • doświadczenie, ponieważ przekłada się ono bezpośrednio na jakość świadczonych usług, a ewentualne błędy mogą być naprawdę kosztowne i trudne w usunięciu;
  • opinie dotychczasowych klientów, które można uzyskać osobiście bądź zweryfikować w Internecie;
  • formę współpracy, ponieważ elektryk może działać samodzielnie bądź prowadzić firmę i zatrudniać fachowców. Przekłada się to nie tylko na jakość świadczonych usług, ale także dostępne terminy, zakres prowadzonych prac, czy rabaty jakie można uzyskać np. na osprzęt elektrotechniczny. Elektrycy bardzo często współpracują bowiem z hurtowniami, co pozwala im wynegocjować lepsze ceny dla swoich klientów;
  • cenę usług, ponieważ w przypadku elektryków bardzo często jest ona liczona wg. modelu z tzw. „punktu”.

Gdzie szukać elektryka?

Stojąc przed koniecznością skorzystania z usług fachowca elektryka należy wiedzieć to, gdzie go szukać. Obecnie możliwości są tak naprawdę dwie, ponieważ może to być specjalista z polecenia bądź fachowiec znaleziony dzięki ogłoszeniu. W tym pierwszym przypadku należy nawiązać współpracę z elektrykiem, który świadczył usługi u naszych znajomych bądź rodziny. W efekcie można trafić nie tylko na osobę godną zaufania, ale również osobiście przekonać się o jakości gwarantowanej przez fachowca. Nie zawsze jednak jest to możliwe, co sprawia, że pozostaje poszukać specjalisty w ogłoszeniach. Obecnie z reguły są to ogłoszenia dostępne w Internecie, co sprawia, że poszukiwania fachowca są nie tylko szybkie i wygodne, ale umożliwiają także zapoznanie się z opiniami na jego temat, które bardzo często dostępne są w serwisach ogłoszeniowych.

Dlaczego warto podpisać umowę z elektrykiem?

Zlecając wykonanie instalacji elektrycznej należy pamiętać o tym, by podpisać umowę ze specjalistą. Dlaczego? Otóż, przede wszystkim dlatego, że dokument ten zabezpiecza zarówno inwestora, jak i samego fachowca, a co za tym idzie stanowi podstawę dochodzenia ewentualnych roszczeń. Co istotne, wymagając podpisania umowy z elektrykiem można również w pewien sposób zweryfikować jakość jego usług, ponieważ specjalista, który jest pewny swoich umiejętności i uczciwości nie będzie miał nic przeciwko temu. Jeżeli jednak fachowiec próbuje uniknąć zawarcia pisemnej umowy warto poszukać innego specjalisty.

Podsumowując należy stwierdzić, że szukając elektryka każdorazowo należy uzyskać opinie na temat danego fachowca. Jest to istotne zarówno wtedy, gdy jest to osoba z polecenia, jak i wtedy, gdy jest to specjalista znaleziony w ogłoszeniach budowlanych.

Materiał partnera