roleta-kuchenna

Dekoracja okna w kuchni pozwala na dopasowanie go do wystroju całego wnętrza. Dzięki niemu wpada do pomieszczenia światło, ale także świeże powietrze, co jest niezwykle ważne, gdy się gotuje. Rolety oraz firanki i zasłony pozwalają na uchronienie kuchni przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów, ale także nadają wnętrzu charakter. Warto je dopasować zarówno do stylu pomieszczenia, ale także warunków, jakie w nim panują – umiejscowienia okna i rozmiaru kuchni.

Zarówno rolety, jak i firanki czy zasłony mają swoje wady i zalety. Czynią wnętrze przytulnym, ale mają różne zastosowania i dają zupełnie inny efekt wizualny.

Dopasowanie dekoracji okna w kuchni do wystroju wnętrza

W zależności od stylu, w jaki zdecydujemy się urządzić kuchnię, warto dobrać do niego pasujące dekoracje okna. Zasłony i firanki idealnie sprawdzą się w kuchni rustykalnej, wykonanej w drewnie. Pasują do mebli w stylu shabby chic oraz ciepłych, przytulnych wnętrz stylizowanych na poprzednie epoki. Z kolei rolety to doskonała propozycja do wnętrz nowoczesnych – wyglądają elegancko i futurystycznie.

Firany, zasłony i rolety a rozmiar kuchni

W małych kuchniach najlepiej sprawdzą się rolety montowane do listew przyszybowych. Dzięki nim nie stracimy cennego miejsca na parapecie, a pomieszczenie zwiększy się optycznie. Z kolei zasłony i franki lepiej będą pasować do większych kuchni – w nich zabranie odrobiny przestrzeni nie będzie stanowić problemu. Warto mieć także na uwadze umiejscowienie okna – jeśli jest w pobliżu kuchenki lub miejsca, w którym przygotowuje się potrawy, warto postawić na rolety. Są o wiele prostsze do utrzymania w czystości, można je bez trudu zdemontować i wyczyścić. Kurz i tłusty brud osiadający na firankach jest trudniejszy do usunięcia. Można je oczywiście łatwiej wymienić, ale na dłuższą metę jest to rozwiązanie bardziej kosztowne i nieekonomiczne.

Rodzaje rolet pasujących do kuchni

W kuchni doskonale sprawdzą się rolety rzymskie. Mogą być wykonane z różnych tkanin firanowych, co łączy praktyczność rolety z przytulnością firanki. Pozwalają na wybór stopnia zacienienia, co jest ich dodatkową zaletą. W podobny sposób działają rolety „dzień i noc”, które pozwalają ukryć wnętrze przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *