Akcja promocyjna odblasków na ulicach Warszawy

Akcja promocyjna odblasków na ulicach Warszawy

4 grudnia 2021 0 przez Redakcja

W Mikołajki rusza akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Drzewka, wystrojone w nietypowe ozdoby, będą zachęcać do wzięcia odblasku. Tak będzie w ponad 30 punktach miasta. Choinka już po raz drugi stanie na terenie Węzła Komunikacyjnego Młociny.

Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” ma charakter edukacyjno-profilaktyczny. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych poprzez poprawę ich widoczności.

Dlatego właśnie już po raz szósty Straż Miejska m.st. Warszawy wraz z partnerami akcji przypomina, że jest prosty sposób na poprawę widoczności – stosowanie odblasków.  Drugi raz w tej grupie jest Zarząd Transportu Miejskiego.

W ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”, jak co roku, w ponad 30 punktach Warszawy staną zielone, pachnące lasem i świętami świerki. Dostarczy je Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie. A na nich, zamiast tradycyjnych bombek, zawisną różnokolorowe odblaski. Pierwsza z takich choinek stanie przed główną siedzibą Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Młynarskiej 43/45. Tutaj 6 grudnia nastąpi uroczysta inauguracja całej akcji. Jedno z drzewek, od poniedziałku 6 grudnia, do piątku 10 grudnia będzie można spotkać niedaleko wejścia do stacji metra Młociny. Pracownicy ZTM codziennie rano będą je dekorować nowymi odblaskami, żeby jak najwięcej osób skorzystało z możliwości ich odebrania.

Każdy – przechodzień, rowerzysta, deskorolkarz czy użytkownik hulajnogi – będzie mógł wziąć jedną z odblaskowych ozdób i zawiesić ją na swoim ubraniu lub pojeździe, by być lepiej widocznym na drodze.

Tegoroczna edycja potrwa od 6 do 10 grudnia. Do mieszkańców Warszawy – za pośrednictwem najlepiej widocznych drzewek w mieście – ma trafić ponad 20 000 odblasków.