Atrakcje dla dzieci w Warszawie i okolicach

Atrakcje dla dzieci w Warszawie i okolicach

2 lipca 2020 0 przez Redakcja

W Warszawie i okolicach jest wiele atrakcji dla dzieci, gdzie można z dziećmi spędzić miło czas. Warto zaplanować wizytę w takich miejscach, w których nie tylko dzieci będą miały frajdę, ale również dorośli. Dlatego też postanowiliśmy Państwu przedstawić kilka propozycji atrakcji dla dzieci w województwie mazowieckim. Zapraszamy.

Atrakcje dla dzieci w Warszawie i na Mazowszu

Szukasz ciekawego miejsca, do zabrania dziecka w weekend w Warszawie lub pod Warszawą? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą miejsc wartych odwiedzenia na wycieczce z dzieckiem w Stolicy i okolicach. Przedstawiamy opisy takie miejsc jak Dom zagadek, Centrum Nauki Kopernik, Hangar 646 czy Park Rozrywki Julinek. Szczegółowe opisu atrakcji dziecięcych poniżej.

1. Dom zagadek

Dom zagadek jest to stosunkowo nowe miejsce na mapie Warszawy. Aczkolwiek z pewnością każdy, kto odwiedzi to miejsce, wyjdzie w niego w pełni zadowolony. Osoby, które tworzą to miejsce, tworzą zaskakujące zagadki w oparciu o najnowocześniejszą technologię elektroniczną. Cała zabawa trwa 60 minut.

2. Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik jest doskonałym miejscem, aby spędzić w nim czas z dzieckiem. Bowiem oprócz doskonałej zabawy można również pogłębić swoją wiedzę z zakresu fizyki i astrologii. Misją tego Centrum jest rozwijanie nauki, inspirowanie do obserwacji, a także zadawania pytań oraz poszukiwania do nich odpowiedzi. Należy również zaznaczyć, iż Centrum Nauki Kopernik nie jest zwykłym muzeum, ponieważ nie ma tutaj żadnych gablot, bądź przewodników. Jest to wyłącznie otwarta przestrzeń, na której znajduje się aż 400 różnorodnych eksponatów. Sposób zwiedzania tego miejsca zależy tylko i wyłącznie od osób odwiedzających.

Zobacz też: Gdzie na rolki w Warszawie?

3. Hangar 646

Hangar 646 jest to nic innego, jak park trampolin, który znajduje się w trzech lokalizacjach na terenie Warszawy, a mianowicie: na Mokotowie, Gocławiu oraz Targówku. W miejscu tym można spędzić czas wraz z całą rodziną, gdyż zarówno dziecko, jak i dorosły znajdzie tutaj coś dobrego dla siebie. Hangar 646 oferuje również zajęcia związane z nauką figur akrobatycznych, jak również lekcje w-f.

4. Park Rozrywki Julinek

Park Rozrywki Julinek znajduje się w Lesznie k./Warszawy. Do głównych atrakcji tego miejsca należy zaliczyć przede wszystkim park liniowy, ściankę wspinaczkową, plac zabaw, mini golf, strefę animacji, krainę dmuchańców, wesołe miasteczko, przedstawienia cyrkowe oraz teatralne, wystawę sztuki wojskowej, jak również boiska sportowe.

5. Farma Iluzji

Farma Iluzji jest miejscem, w którym świat wyobraźni miesza się ze światem logiki. W tym miejscu można spotkać między innymi Latającą Chatę Tajemnic, jak również Tunel Zapomnienia, bądź Opuszczoną Kopalnię. Jest to idealne miejsce na spędzenie czasu dla całej rodziny.

6. Niewidzialna Wystawa

Niewidzialna Wystawa jest to miejsce, które jest przeznaczone dla dzieci powyżej 8. roku życia. Z kolei górna granica wiekowa jest definiowana przez sprawność komunikacyjną oraz ruchową. Niewidzialna Wystawa jest to wyjątkowa przygoda, polegająca na interaktywnej podróży do niewidzialnego świata. W trakcie tej podróży, każdy w odwiedzających ma możliwość wypróbowania, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez wykorzystywania wzroku. Każda z grup liczy około 8 osób. Spotkanie odbywa się na takiej zasadzie, że 60 minut jest przeznaczone na niewidzialną wycieczkę, a 15 minut na część „widzialną”. Warto również pamiętać, że czas zwiedzania może ulec zmianie ze względu na wiek, bądź liczebność danej grupy.

A Wy, drodzy czytelnicy, jakie macie swoje ulubione miejsca na wyjście z dzieckiem w Warszawie i w ogóle w całym mazowieckim? Jeśli znacie jakieś ciekawe atrakcje pod Warszawą to dajcie znać w komentarzu – postaramy się uzupełnić naszą listę!