Jak dojechać na lotnisko w Modlinie? [PORADNIK 2020]

Jak dojechać na lotnisko w Modlinie? [PORADNIK 2020]

30 sierpnia 2020 0 przez Redakcja

Jeśli wylatujesz z lotniska w Modlinie pamiętaj, że jest port lotniczy usytuowany poza granicami Warszawy. Dlatego lepiej zaplanuj podróż szybciej, aby sprawnie i wygodnie dotrzeć na lotnisko i nie spóźnić się na wymarzony lot. Na szczęście, Lotnisko Warszawa Modlin jest całkiem dobrze skomunikowane, zatem dotarcie na nie nie powinno sprawić Ci żadnego kłopotu. Jaka opcja będzie jednak najkorzystniejsza? Sprawdzamy.

Masz auto? To najwygodniejsza opcja.

Lotnisko Modlin znajduje się 36 km od centrum Warszawy. Dojazd własnym samochodem ze stolicy jest bardzo dobrą opcją. Podobnie będzie w sytuacji, jeśli chcesz dotrzeć na lotnisko spoza Warszawy – w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego krzyżują się dwie kluczowe drogi:

 • droga szybkiego ruchu S7 łącząca Kraków i Gdańsk
 • droga DK62 łącząca Strzelno, Włocławek, Wyszków, Sokołów Podlaski i Siemiatycze.

Dojazd na lotnisko samochodem, czy to z Warszawy, czy też z dowolnej miejscowości poza stolicą, nie powinien przysparzać żadnych problemów, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że możemy zostawić nasze auto na parkingu przy samym lotnisku. Wybierając opcję dojazdu na lotnisko własnym samochodem nie martwisz się o czas, swoje bagaże, ani komfort podróżowania (tłok np. dla autobusów tutaj Ci nie grozi). Wybierając dobrze usytuowany parking w Modlinie – strzeżony, monitorowany, z miejscami postojowymi tuż przy drzwiach terminalu, jak np. Orange Parking Lotnisko Modlin, zyskujesz naprawdę wygodną, a przy tym bezpieczną dla swojego auta opcję. W każdym przypadku, nie tylko w sytuacji, gdy zaparkujesz nieco dalej od terminala, możesz skorzystać z bezpłatnego transferu do/z terminala. Obsługa parkingu pomoże Ci także w kwestii bagażu. Ceny również są konkurencyjne porównując do innych środków transportu.

Możliwy jest dojazd autobusem

Na lotnisko dojedziemy również autobusem oferowanym przez jedną z prywatnych firm przewozowych. Każdego dnia możesz skorzystać z kilkudziesięciu kursów w obie strony, dostosowanych do rozkładu odlotów i przylotów samolotów. Busy ruszają np. z Placu Defilad, naprzeciwko wejścia głównego do Pałacu Kultury i Nauki, i podjeżdża pod same drzwi terminalu odlotów, a podróż zajmuje 40 minut. W bilet na autobus zaopatrzysz się:

 • na lotnisku,
 • w autobusie,
 • online

Ceny biletów rozpoczynają się od 9 zł, a płatności możesz dokonać w dogodny dla siebie sposób – gotówką (w złotówkach lub w obcej walucie) bądź kartą.

Jeśli musisz dotrzeć na lotnisko Modlin z innego miasta, możesz skorzystać z połączeń oferowanych przez kilku przewoźników obsługujących najbardziej popularne trasy, tj.:

 • Modlin – Lublin,
 • Modlin – Orneta, Olsztyn, Olszynek,
 • Modlin – Łódź, Toruń, Ciechocinek, Włocławek, Płock.
 • Modlin – Białystok, Jeżewo, Zambrów Mazowiecki, Wyszków ,
 • Modlin – Suwałki, Augustów, Ełk, Grajewo, Szczuczyn, Stawiski, Łomża.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wymienionych połączeń, wystarczy odwiedzić stronę konkretnych przewoźników.

Podróż pociągiem

Na stacji kolejowej Modlin zatrzymują się pociągi Kolei Mazowieckich, EIC oraz TLK. Dzięki temu chcąc dostać się do portu lotniczego Warszawa Modlin możesz skorzystać z opcji, jaką jest pociąg.

Ze stacji kolejowej dotrzesz szybko i wygodnie na terminal korzystając ze specjalnego busa, jaki zapewniają Koleje Mazowieckie swoim pasażerom podróżującym na lotnisko. Poszczególne kursy dostosowane są do rozkładu jazdy pociągów, a do przejazdu uprawnia tutaj Bilet Lotniskowy – z jednym biletem nabytym w atrakcyjnej cenie dotrzesz ze stolicy na lotnisko i odwrotnie. Dodatkowo, Koleje Mazowieckie proponują swoim pasażerom podróż nowoczesnymi, klimatyzowanymi i szybkimi pociągami Elf. Wagony dostosowane są zarówno do osób niepełnosprawnych, jak i do tych, którzy przewożą liczne i ciężkie bagaże.

Podróżując na lotnisko Modlin z innych niż Warszawa miast, możesz skorzystać z oferty EIC lub TLK. Na stacji Modlin zatrzymują się pociągi obsługujące trasy:

 • Olsztyn Główny – Nidzica – Ciechanów – Warszawa Zachodnia (TLK „Mazury”),
 • Bielsko Biała Gł. – Katowice – Częstochowa – Radomsko – Piotrków Trybunalski – Warszawa – Olsztyn Główny (TLK „Kormoran”),
 • Kołobrzeg – Koszalin – Słupsk – Gdynia – Gdańsk – Malbork – Ciechanów – Kraków (TLK „Pobrzeże”),
 • Kraków – Warszawa – Ciechanów – Nidzica – Olsztyn (EIC „Warmia”).

Szczegóły dotyczące wymienionych połączeń znajdziesz na stronie przewoźnika, czyli PKP.

Taksówka

Ostatnia z opcji dotarcia do portu lotniczego Warszawa Modlin to taksówka. Lotnisko współpracuje w tym zakresie z dwoma korporacjami – kontakt m.in. przez stronę portu lotniczego. Podróż taksówką z centrum stolicy na lotnisko Modlin zajmuje od 35 do 40 minut, czyli całkiem niedużo. Musisz jednak tutaj wziąć pod uwagę aktualną sytuacje drogową w mieście. Istotnym aspektem będzie także cena usługi. To z pewnością wygodne rozwiązanie, jednak nie należy do najtańszych.